| justblack a întrebat:

Sunt in clasa a-8-a, dar nu mai pot. Cand eram mici eu si colegii mei ne intelegeam super, dar acum nu mai e asa. Fiecare s-a impartit pe grupuri, fac si eu parte dintr-un grup, doar ca ceilalti din celelalte grupuri ma barfesc, ma injura pe la spate. Ieri eram in ora de istorie, se intoarce un coleg la mine si incepe sa se strambestraight face, si multe altele. Am vorbibt cu mama sa ma mute la alta scoala, dar a zis ca e ultimul an si trebuie sa il termin acolo. Ce as putea face? In unii colegii imi vine sa bag cutitul cand ii vad, sunt numai fitosi cu haine de firmaoh go on. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Cuvintele lor chiar ma dor, ma fac sa ma simt ingrozitor, si nu le-am facut nimic. Help me, pleasepuppy dog eyespuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Așa am pățiț și eu.
Mama ta are dreptate, mai ai un an și scapi de ei.
Nu trebuie să pui la suflet tot ce spun alții mai bine să le spui tu să se simtă ei.
Zicea Lucian Bute la un meci- De ce să plângă mama mea când poate să plângă mama altuia.

| JustMe88 a răspuns:

Nu fii dezamagita..asta e lumea in care traim! Peste tot vei intalni oameni de genul acesta! Trebuie sa inveti sa ii infrunti cu capul sus si mai ales sa nu te cobori la mintea lor! Facand glume pe seama ta dovedeste faptul ca sunt frustrati si doar barfind pe cineva au satisfactie! Arata'le ca esti indiferenta la ceea ce fac si atunci se vor opri! Era o vorba.'nu iti pune mintea cu un prost pentru ca te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!' gandeste'te ca se termina anul si vei incepe liceul. unde vei intalni colegi noi..va fi altfel! :*:*