| roxyana03 a întrebat:

Funda +vot...
Am stat cu un coleg, eu am inceput a9a, si el la fel, suntem colegii, ne cunosteam din iulie, ne intelegeam super, cand am inceput scl. eram rusinosi, dupa 2-3 zile am inceput sa vb, a inceput o relatie, dar ne certam din tot felul de prostii, sunt foarte multe colege care se tin dupa el. iar eu sunt geloasa, el este diferit, am incercat sa vb cu el si a zis ca nu vrea sa ne mai indragosteasca de mine a zis ca "eu nu sunt ca altii baietii, eu vreau mult mai mult intr-o relatie, iar u nu`mi poti oferii, nu vreau sa`mi bat joc de tine,, lla`m intrebat ca dc a mai stat cu mine daca nu vrea sa se indragosteasca de mine, si a zis " pentru ca incepuse sa tina la mine, dar nu vrea sa`si bata joc, " i-am zis ca eu nu pot sa`mi distrug viata la varsta asta pentru el, el bea, fumeaza, dar imi place stilul lui, tin foarte mult la el, l-am placut de cand l-am cunoscut. am incercat sa vb cu el, sa ne inpacam, dar nu nu mai vrea, el vrea mult mai multe intr-o relatie iar eu nu... i-am zis ca tin foarte mult la el, si a zis ca daca vreau sa ramanem prietenii, cand il vad simt ca mor, mai ales azi la scl, sta in spatele meu, si intotdeauna se intindea si punea mana sa pot sal tin eu de mana, si acum si ieri a pus-o, azi eram in clasa. si se lo de o fata,, nu o lasa deloc in pace, dar si alia ii placea o strangea de mana, se pusa pe ea in banca, "cu spatele.", imi venea sa plang, un prieten de a lui, are nr meu, si cand vazu ca` lacrimez, imi trimisa un sms "nu te mai uita la el, pentru ca`ti faci tie rau"..."nu vreau sa`mi fac alt prieten" ce sa fac sa nu mai fiu geloasa? ajutati-ma, vreau sa-l uit, dar cand il vad cu alta, parca imi baga cineva cutitul in inima, simt ca mor. ce sa fac sa nu mai fiu asa de geloasA? va rog mult ajutati-macrying

Răspuns Câştigător
| YourEternalLove a răspuns:

CEVA aseamanator am patit si eu m-am certat cu pr meu si s-a pus cu cea mai buna pr a mea lasa timpul sa vindece ranile eu cand m-am desp de el simteam ca muream dar mi-a trecut apoi cand l-am vazut cu pr mea wow simteam ca cade cerul pe mine dar timpul a vindecat tot si o alta relatie a venit ca prin minune am trecut peste iar acum nici nu ma mai gandesc la el daca e asa si el vrea alte chesti incearca sal eviti sa inteleaga ca tu nu esti ca altele si ca daaca el vrea alceva nu esti tu acea persoana daca tine la tine intr-adevar te vrea asa cum esti si te intelege acum 2 3 zile m-am certat ca aktualu pr si m-a sunat si m-a cautat ca toate ca vrea ceea ce vrea si prietenu tau ma place si ma ubeste ma intelege si chiar daca parerile lui despre dragoste inseamna sa te darui persoanei iubite iar eu no fac ma cauta asa ar trebui sa faca si pr tau nu il lua in seama si nu asculta incearca sa-l faci gelos si daca functioneaza revine dupa tine

3 răspunsuri:
| A4DrIAn a răspuns:

Mediteaza gasesteti un alt iubit sau cv.
Fai ciuda! Incearca sa il urasti!
Funda?

| zypereminem a răspuns:

Mdea eu nu stiu ce sa iti spun.dar daca el nu mai tine la tine.si te face sa fii geloasa trateaza-l cu indiferenta nu te mai gandi la el viata merge inainte trebuie sa fii dura ca se mai in tampla in viata
O sa gasesti pe altu care na e mai frumos ...sau ce ai vazut tu la el sper ca te-am ajutat...
PS: am si eu o fata in clasa care s-a indragostit de cine nu trebuia nah si s-a terminat asa dar sper ca tu nu esti ca ia

| Corinaa a răspuns:

Ar fii cazul sa incerci cu adevart sa-l uiti, cu toate ca este imposibil daca inca il iubestti, poate daca ai fii si tu indiferenta te-ai da pe langa altii si-ar da seama cum te simti tu.