| Aaavil a întrebat:

Sunt in Primul an de Liceu si simt ca colegii mei de clasa nu prea sunt de gasca...
Mai mult ii compar cu alte clase de a-9-a dar in general toti is cam mici, majoritatea in alte clase au 15-16 ani si aici is chiar unii cu 14 ani care fac 15 anul asta...
In fine, varsta nu conteaza chair aia care par mai mari nu's de gasca, eu sunt si obisnuit din Sc. Generala unde toti colegii erau in acelasi cartier si aici unii vin din alte orase, mai mergeam la un suc dupa scoala si asa, la scoala mai stam de vorba dar dupa scoala cam toti se separa si diriga noasta nu vrea sa faca excursii pana la semestru 2, numa la balul bobocilor unii s-au mai distrat fain dar nu stiu, Eu sunt un om care vrea sa fie prieten cu cineva care oricum vad zilnic, si majoritatea aici sunt mai degraba cunostinte, ce sa fac ca sa mai iesim sa facem ceva?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sa ai rabdare in primul rand. Oamenii trebuie sa se integreze in noul colectiv pana sa se lege prietenii etc.Va conoasteti de prea putin timp ca sa formati grupuri etc.Asteapta si incet vei gasi si oameni de gasca cu care sa iesi la un suc sa vorbesti sa faci ceva. Oricum va gasiti unul pe altul incet deci stai linistit.Bafta!