| El3nuTzZa_3230 a întrebat:

Buna TPU.
Sunt obisnuita sa citesc macar 1 carte cu 180 file pe saptamana.(la 10 ani e bine)
De obicei, cand vine mama acasa ma intreaba ce am citit.
Eu am destule carti. dar azi am cautat in biblioteca o carte.si am dat de Cartea Junglei.
Am citit 50 pagini, a fost ff interesanta.
Cand a venit mama acasa, ca de obicei:
-Ce ai citit?
-Cartea Junglei, dar nu pot pronunta numele. Mowgli, Boo.
-Am inceput sa-i povestesc. si cautam prin carte ca uitam numele.straight face
Ea mi-a zis cine m-a pus s-o citesc daca nu pot pronunta numele.
Si a mai zis ca ca Mowgli, cand era mai mica era desen animat.
Stie cineva unde pot gasi filmul?

4 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Mowgli se pronunta Mogli happy, fara W.
Baloo se pronunta Bălu.
Bagheera se pronunta Băghira.
Sir khan se pronunta șir can.
si cam atatea personaje imi amintesc thinking nu are rost sa te uiti la film happy si zii la maicata so ia mai usor cu cititubig grin

| creatza_1066 a răspuns:

Cum sa ai 10 ani si sa iti pui nickname'ul "SexyGreen"?rolling on the floor OMG

Răspuns utilizator avertizat