| anonim_4396 a întrebat:

sunt pe clasa a VIIIa si la sfarsitul anului scolar trebuie sa citesc un discurs...nu am nici o idee despre ce ar trebui sa scriusad va rog frumos sa imi dati cateva exemple! cel mai bun primeste fundabig grin

2 răspunsuri:
| ryume a răspuns:

Incepe cu niste ideii gen : primii pasi de scoala au fost indrumati de doamna invatatoare. Povesteste despre ea sau despre niste colegi care ti sau parut mai ciudati sau cei care iti sunt prietenii in prezent.
Povestes'te niste lucruri amuzante cum ar fi un chiul sau ceva de genul laughing
Incearca pe final sa iti exprimi regretul in legatura cu sfarsitul anilor impreuna cu clasa ta.

Sper sa iti fie de ajutor ^^
Bafta cu discursul!

| mariacornelia60 a răspuns:

Poti scrie despre cei 8 ani de scoala dar spunand tot ce s-a intamplat cu adevarat nu sa spui din "burta"