| AlinaOrbeanu a întrebat:

Cam cum ar trebui sa sune un discurs pentru inceperea anului scolar din perspectiva unui elev? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Poti include:
-ce asteptari ai de la colegi, profesori;
-ce-ti doresti sa obtii in noul an-performanta;
-cum vrei sa arate clasa din care faci parte-colectivul, relatii;
-ce initiative ai pentru eventuale proiecte.

2 răspunsuri:
| yoana98 a răspuns:

Buna ziua! Bine v-am regasit!
Am asteptat cu nerabdare inceperea noului an scolar. Mi-a fost dor de colegi, profesori, de orele in care cadrele didactice ne atrageau atentia.
Abia astept sa invat lucruri noi. In acest an vreau sa ma ambitinez pentru a termina cu o medie mare! spune
Apoi poti spune ce iti mai propui sa faci!