| d33a_7071 a întrebat:

voi va uitati la naruto shippuden? daca da de ce? ce va impresioneza la acest anime.

7 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Pai mie imi place foarte mult. Naruto incearca sa faca orice ca sa isi salveze prietenul din " intuneric ". Si pe langa aceasta actiune se adauga aventura, drama (f putin ) comedie ( mai mereu intra in incurcaturi si naruto este un personaj hilar ). Sunt f multe motive. big grin

| Myuu a răspuns:

Eu ador Naruto Shippuden deoarece este vorba despre un baiat care creste si vrea sa devina Hokage sa fie considerat de toata lumea un erou (deja este) si foarte mult imi place vointa lui de-a nu se da batut niciodata.Imi place faptul ca nu renunta si incearca sa isi salveze cel mai bun prieten (pe Sasuke) din mainile raului.Eu un anime super si ai ce invata din el are toate ingredientele:actiune, drama, amuzament (care e foarte mult).Mie imi place foarte mult deoarece in fiecare episod nou aparut ai ce vedea si nu te plictisesti.

| annahandball a răspuns:

Cand am vazut acest anime prima data a fost la tv pe Jetix acum multi ani! Prima data am ziss ca e o porcarie, dar dupa aceea am descopeit niste persoaje uimitoare care chiar m-au uimit! De exemplu Uzmaki Naruto care era ultimul din clasa si nu trecea de academi a devanit eroul satului peste cativa ani! El era urat de majoritatea oamenilor din sat pentru ca avea sigilat in el o vulpe cu 9 cozi(un demon), dar el tot nu s-a lasat descurajat! A ziss oamenilor ca va fi hokage(rege) intr-o buna zi si ca le va arata el lor! Mai mult de atat este un personaj care nu isi incalca cuvantul si nu da niciodata inapoi!
Sasuke Uchiha a fost creat ca rivalulu lui Naruto, dar in acelasi timp si prietenul sau! Era primul din clasa si unul dintre cei mai buni ninja!
Provenea dintr-un clan fbun din sat si respectat, dar intr-o noapte fratele sau mai mare Itachi a omorat toti oamnei din clanul Uchiha si la last doar pe Sasuke in viata spunandu-i ca a facut asat pentru as testa puterile! De atunci Sasuke a ramas sg in sat la 7 ani si si-a promis ca isi va omori fratele cu orice pret! La 12 ani a plecat din sat la un criminal numit Orchimaru pentru a capta putere, iar Naruto si-a dat toata silinta pentru al opri pe colegul sau dar a sfarsit la spital cu rani grava!
In prezent (anime-ul nu s-a terminat) Sasuke si-a omarat fratele dar a aflat ca de fapt era nevinovat si din acest lucru a innebunit complet! Acum el vrea sa distruga satul! Naruto este app sg din sat care mai vrea sa il aduca la normalsi inapoi in sat! Acum ei au 16-17 ani in Shippuden!
Astea sunt doar 2 povesti din multe altele care m-au impresionat! Daca te hotarasti sa urmaresti acest anime trebuie sa vezi mai intai seria Naruto apoi Naruto Shippuden! Uite niste site-uri:
www.anime.kage.ro
www.animekage.com
www.shinobi-fansub.com/ro(nu mai stiu cum era)
www.pe-teava.ro etc

| Miky a răspuns:

E presupun ca ai vazut episoadele pana la 212 asa ca iti spun ce se intampla dupaai
deci sasukie o sa incerce sa o omoare pe sakura dar este salvata la timp de kakashi. kakashi se lupta cu sasukie dar nu este indeajuns de puternic asa ca la un moment potrivit apare naruto de aice nu mai stiulaughing) a si aproape de final kabuto ii invie pe cei din akatuki pe toti chiar si pe itachi si ii fce armata lui

| XPrototypeX a răspuns:

Buna,d33a! Eu ma uit de demult la Naruto, inca din prima clipa cand a aparut ft demult pe Jetix(Disney Channel in prezent).Mie imi place acest anime deoarece are ca personaj principal un adolescent foarte indraznet care se tine de cuvant, acela fiind Naruto Uzumaky.Este minunat animeul deoarece are cele 3 componentebig grinrama, Actiune si Suspans (comedie putin)Si app in legatura cu raspunsul lui annahandball:Itachi nu a murit de mana lui Sasuke ci a planuit ca el insusi sa moara(Itachi)pentru ai oferi fratelui sau Mangekyou Sharingan, un ochi care il avea in posesie doar 3 membrii din clanul uchiha:Uchiha Madara, fratele sau Uchiha Izuna si insasi Uchiha Itachi.Fiecare Mangekyou Sharingan avea rolul sau propriu(efect,putere), dar Itachi avea ceva mai special,mai straniu, o putere numita Susanoo, o combinatie intre Amaterasu(Flacarile Iadului care nu se sting nici odata)si cel mai puternic Genjutsu cunoscut ca si Tsukuyomi.Acest Susanoo necesita sacrificii mari si dureri insuportabile! Itachi a murit din cauza ca a planuit asta, din cauza lui Susanoo si din cauza unor boli pe care-l macinau dinauntru.Cam atat pot sa spun despre fratele lui Sasuke si moartea sa! Ms

| nebunu55 a răspuns:

Itachi e cel mai tare a trait sasi protejeze fratele

| d33a_7071 explică:

Annahandball eu ma uit la naruto de ffoarte mult timp si inca il iurmaresc :d. mersi pentru raspunsuri :*