| Elisa334 a întrebat:

Buna TPU! Voiam să întreb dacă știți cate locuri se ocupa la liceu pentru copiii cu dificultăți de învățare ( cu certificat CES ) și cam ce medie trebuie să aibă ( adică dacă media de intrare la liceu e 8, intra doar copiii cu CES care au luat 8 sau îi primesc și pe cei cu 6-7 )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scoli ajutatoare exista in fiecare judet, doar ca trebuie sa te interesezi in judetul tau si sa aplici, daca intrunesti conditiile lor. Probabil trebuie certificat medical si alte documente legale.
Interseaza-te la Inspectoraul scolar din Judetul tau!

Răspuns utilizator avertizat