| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa dau funda si niste voturi, dar am si o intrebare.
Cum sa fac ca sa fiu mai calma? Adica sunt uneori unele momente in care unii baieti de la noi din clasa sunt asa de enervanti si pampalai incat daca ma jignesc ii injur si eu. Dar nu stiu eu sunt mai glumeata de felul meu si ma uit la alte fete si sunt mai tacute putin mai feminine decat mine si mereu toata clasa le considera cele mai superbe. Dar sunt de treaba nu numai frumoase. Deci ce-as putea face ca sa fiu asa mai calma si intr-un fel mai feminina nu ca zic ca nu sunt, sunt feminina dar parca mi se pare ca nu prea...nu stiu nici eu. Pls niste raspunsuri bune fara sa faceti misto.

Răspuns Câştigător
| 0whatever0 a răspuns:

Sa sti asa vroiam si eu si Lea sa stii ca este mult mai tare cand esti diferit de toate clonele o sa vezi ca pana la urma toata lumea o sa te aleaga pe tine. si trebuie sa i cu iti place tie sa fi nu cu l-i se pare altora "tare"

5 răspunsuri:
| Villy0po a răspuns:

Pai eu cand am nervi inspir adanc.Atunci cand te enerveaza nu`i baga in seamawinkingeu asa fac...sau ma uit in alta parte si cant o melodie in soapta si zambesc ca si km nu mi-ar pasa...ptk mie mi`s-a intamplat ca toata scoala.a fost o zi groaznica, toata scoala imi spunea"fetita"ptk eu ca ink ktv fete l`am mintit p un baiat ca ne drogam.ma rog e o poveste lunga.si eu nu i-am bagat in seama cand imi spuneau asa si pana in a-3a pauza au "cedat"

| mariaaaaaaaaaa a răspuns:

Ignora-i pe baieti... stiu cum este... nici eu nu ma pot controla le dau cu caiatul in cap etc.

dar acum ii ignor si totul e ok

funda?

| blackcherry_2770 a răspuns:

Pai si la mine in clasa sunt baietii foarte enervanti nici eu nu imi pot pastra calmul in momentele cand ma scot din sarite. Incearca sa nu ii bagi in seama cand fac asta sau ignorai.Despre a fi feminina nu stiu ce sa iti zic uite de exemplu unele fete vin cu decolteuri sau se macheaza dar pe mine nu ma atrag atat de mult cosmeticele si incerc sa fiu feminina prin imbracaminte. Daca la o tinuta de a ta mai adaugi o esarfa sau o bratara eleganta sau un lantisor mai dragut sigur ii va da o nota de feminitate. Asta e parerea mea. Sper ca te-am putut ajuta cu ceva

| alexyutzamaxim a răspuns:

Nu-i baga in seama,e cel mai bine,asa te vor lasa in pace, si daca se comporta cu tine ca si cu ultimul om, apeleaza la ajutorul parintilor ori al dirigintelui/directorului

| rizzo a răspuns:

Fii tu insuti si e OK!