| Alecsutzaa a întrebat:

Vreau Si Eo Statusuri de dragoste, triste, vesele, de prietenie de tot felul. Dau fundita:X

Răspuns Câştigător
| ßhåååå a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti` . cand ai incredere`n ceea ce esti`

Ce sa iti fac?Asta e firea,credeai ca în viata te inseala doar privirea?

Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor day dreaming Privirea ta,m-ascund in ea,doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil,iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X

E prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa tzi lipseask acele shoapte.Kre crezi ca`tzi vindeka ranile toate"

cu pielea ei bronzata,pune pasiune.vb`este urat da fce numai lukruri bune

Daca te-am iertat odata fost vina ta! Daca te-am iertat si a doua oara a fost vina mea

Si-mi place atunci cand vi si te umilesti , asa-i in viata pe toate le platesti

Vezi tu scumpo , o fi stat sh` cu tine , stiu stiu c`a arso si cu altele ` dar vezi tu `el are o fta si ptr el.fetitsa lui e cea mai importanta

poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi ! :X"

Din 10 vorbe 9 le-am auzit . Viata mea a fost un spectacol . Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un miracol . 9 din 10 lucruri ma fac sa fiu mai rece ! Si atat ."

Chiar daca unii nu ma lasa sa traiesc . Privesc inainte si ironic le zambesc . Prea multa lume acum se baga unde nu trebuie . Prea multi acum incearca sa-ti manance zilele

Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase

"•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •"

Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA s
Vreau sa par naiva, emotiva, nu e rau.Ca nimeni sa nu`si dea seama ce e in capul meu!"

Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva...Uita`te La Tine

Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau ...dar la ce folos ? cE a fost , a fost

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi . Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi.

Dau Rime c0recte` Te ard l sentimente`. Tzi se pare un miraj.-eu itsi spun ca n-ai curaj.intra`n anturaj.dar 0ricum` fac ce fac si te sc0t din peisaj

Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut... Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] [love struck]

? ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"

VoRbElE MeLe DoR?Da Ce Ai VrEa?Sa Te AlInTe?TiNe’Te BiNe Ca De AcUm InCoLo Nu Te MaI LoVeSc Cu CuViNtE

Nu mai spune...Nu am timp de glume

Crezi gresit,nu ma vei domina,asta e,independenta e gagica ta,eu te iubesc dar nu suport sa fiu controlata,e adevarat,ma domini kteodata,pentru ca totusi asta-i regula in lume,dar credema o fata ca mine nu se supune

Nw ma plaki?Asta ee.Nmy te interesaa cee fac.ca nici pe mne Nu ma intereseaza keea ke faci!:]

Jii?Zambeste si gata o sa se.ntoarka roatha!

Nw mai ejty la feel.Daia ai pierdut.Dak tot te skhimbi.Skhimba`te cum eraì laa inkeputh

Daka eu snt subiekt de barfa.Tu kretino ejty o tarfaa!:]]

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii

O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

Dormi noaptea !Nu stii ce vorbesti cum ar fi sa s`adormi plangand sa vrei sa nu te mai trezesti? vrei sa ma opresti ma hranesc cu durere. ce n-o sa ma omoare o sa-mi dea putere.

N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand[:X]

Crezi Ca Ma Faci Geloasa?Nu Fraieree!Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta!

Uneori viata e de neinteles ,ea nu iarta si uh nu ai de ales!

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate.

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus
Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze
Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?
imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie
De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!
Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X
Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!
Cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.
Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!
Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfellaughing!
Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!
Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!
Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!
Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!
Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea !
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "
Nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

?"Ceva s`a intamplat cu mine Nu mai vreau sa fiu cu tine Cat eram de disperata.mi-a trecut asa deodata."?""

-?Pink obsession ? x?-+
ßhåååå
I•?•?

‹—•(Hußßa ßußß

* ?(-?~•~)?
(?~?•~?) ? ? ‘?’\?\?=(•?)=e/?/’?’? ? ? (?~?•~?)
* ?(?~?•~?)?
»-(¯`v´¯)-»andrey»-(¯`v´¯)-»
* ?(?)?
(?~?•~?)=e/?/’?’? ? ? (•?) ? ? ‘?’\?\?=(?~?•~?)
* ?[?]?
?(?~•~)=/?/’? ? ?’?’\?\=(•~?~)?
* ?
?(-?~-~)?
* *?l?*? ?i? ?|___? _?_? ___?p__? __?__? _|? ? ?i? *?l?*
(¯_¯_¯_¯(_____¯¯¯¯¯¯(¯¯_¯_¯__¯K_¯E_¯N_¯T____¯¯¯¯¯_¯_¯_¯_¯()?
* ?
? ? ?’?’\?\=(•?)=/?/’? ? ? ?
* e[-?_•?]?
* ?

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca

te iubesc si asta e tot ce conteaza

El a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat

Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat

El m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum

Si tot el mi-a aratat care este cel mai bun drum love struck

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect

de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa .

daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [ ]

Misterul iti provoaca o privire pierduta

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•
Cine te iubeste. te cauta, Cine te vrea. iti spune, Cui ii este dor de tine. te suna,

Cine nu. NU.e simplu!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

"• Timpu` e ucigashu` perfect.Ne om0ara cu fiekre` gura de aer trasa in piept. •"
• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Desi am trecut prin multe , suntem inca impreuna `. Caci nu poti sa cazi , cand tii pe cineva de mana > winkingwinking

cred ca sunt destul de multe incat sa-mi dai fundalaughing

4 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Grea e viata si pustie cand te caci si nai hartie!

| Cristiana_3603 a răspuns:

Ne-am indragostit ca dracul! uh de mine si eu de altu'...laughing

Da'le minte la cartofi si ploaie la prosti laughing

Daca m-ar intreba Dumnezeu care sunt cele trei dorinte ale mele i-as raspunde ca nu vreau trei, ci doar una: "sa te am pe tine alaturi"...

Amintire din trecut cand am dat sa te sarut,... ai intors capu-ntr-o parte si mi-ai spos ca nu SE POATE

doua mere doua pere te sarut,... la revedere

Parca ura m-a facut acum sa nu mai simt nimic,...
Doar o ambitzie nebuna sa va arat ca pot sa ma ridic.

mi-a trebuit o vreme pana sa-tzeleg ca nu mai are rost,...
pacat ca prea tarziu am intzeles c-am fost un prost...

invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare

seara cand te pui in pat si te rogi la Dumnezeu roaga-te si pentru mine sa ajung pe la tinelaughinghappy

Lasa-ma mai repede in pace, daca nu vrei sa te iau la suturi prin lista mea! DND!

ROMA e un oras frumos dar sa citit pe dos sad AMOR love strucklove struck

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt aici pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea.

DND: AsTePt O MiNuNe!

Te iuebesc fara incetare, uhh esti raza meah de soare

Pot sa te caut peste tot...si tot nu se stie sigur dk o sa te gasesc.Dar dc sa fac asta, dc sa te caut in atatea locuri, dc sa pierd atat timp cand pot sa te caut intr-un singur loc unde stiu sig ca esti? In inima mea!

Cel mai rau lucru care mi s-ar fi putut intampla era sa te fi pierdut pe tine!

Sper sa-ti placa fundita? :X

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DeeaBeea01 a răspuns:

Bai nu aveti ce face decat sa-mi cititi stat

Dnd nu da buzz ca se crapa vopseaua

Cine spune ce gandeste,e acela ce iubeste

Prietenii adevarati sunt cei care sunt langa tine la bine si rau,cei care nu iti sunt prieteni cu adevarat sunt cei care iti zic mereu ca esti frumoasa,ca arati bine, chiar daca nu este asabig grinbig grinbig grinbig grin

Gasesc intrebari dar nu gasesc raspuns nu ai vrea u sa imi raspunzi la intrebarea: Ma iubesti?love struck:-s

Ma iubesti,Te iubesc,Ma respecti, Te respect, Suntem egali in tot nici unu in + sau - relatie de prietenie sau dragoste este bazata pe egalitateawinking
fundita?big grin