| lov3u a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de prietenie adevarata, pentru "sora mea"

5 răspunsuri:
| Mary12 a răspuns:

Chiar daca el nu o sa te mai sune sa iti zica 'noapte buna' si nici pe strada 'Buna!',am o sora care ma suna,sa-mi spuna ' Fata,esti de 100 de ori mai buna!:*'

Nu am bani,o am doar pe ea,care ma suna sa-mi spuna ' Ai grija de tine tipo,te pup,noapte buna'!

Ai curajul sa spui 'da',ai cuajul sa spui 'nu'.Si-n situatii dificile,ai curajul sa fii TU! Te iubesc! :*

| Đϋffγ a răspuns:

"Am 0 prietena imp0rtanta langa mine care tot timpul` m` sustsine sh`mi spune: " capuu` sus, 0 s` fie binee"

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus. N` avem una p` alta, asta`i mai presus"

Suntem stilate si versate niste printese adevarate. moare lumea moare moare ca avem stima si valoare

"? Stie sa`mi;>` fie prietena` sa spui 'Da',ai cuajul sa spui 'Nuu'; x`.Si`n Situatii dificile`,ai curajul` nu e chiar perfecta:]` dar maa intelege` toata viata?"

Suntem fete bune Rau` =p~ ` Da suntem cuminti`;`. luate` pe`;> ` semnatura`;;] de lla`;* parinti

""Prieteni` nu am multi` am doar cativa`:-x! Care` :] `stiu ca`s langa` mine mereu,orice `` s`ar intampla `! Iarr` restul sunt ` doar` simplle` cunostinte`;>` in viata mea`! T iubb` ""

In copilarie …fetitelor le plac papusile; x…iar baietasilor masinutele …cand crestem totul se schimba …baietasilor le plac papusile …iar fetitelor mashinutzele."

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe; d. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Ea ma certa,ea ma`ntelege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee"

•Mereu langa mine. Orice s-ar intampla. Ea v-a ramane mereu in inima mea!•; x"

Eaa ese faTaa` meea. EA ESTE totul` pentru mine. speranta zilei de maine; x|"

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe :d. Si Tot Ea E Singura Care big hug Are Rabdare Sa Ma Asculte smug. Te Iubesc Si Punct!"love struck

•Ea nu ma dezamageste,ea nu ma minte.Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

•E langa mine acum, ea`i langa mine oricumm! :X

•Fiecare clipa pictata-n roz,.Tre'sa recunosc, iti apartine...Si nici macar eu nu ma cunosc.Asa cum ma stii pe mine.

•Putea de mult sa plece dar ea langa mine a ramas.A fost langa mine cand am facut fiecare pas! :X

•A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind

•A friend in need it’s a frienf indeed

•Daca mamiiii nu ne-a facut surori a stiut dc.Pt ca D`zeu ne-a facut prieteneeee! :X:X

•Adevarata prietenie nu constم în numمrul de prieteni, ci în devotamentul ؛i valoarea lor.

•Noi vorbim de parca ne-am certa :o Paiiii sa mor de nu`i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde dracu esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem aman2 ironice si pline de orgolii.

•mi-a zis de atatea ori ca ea e alaturi de mine Mereu, indiferent ca mi`e rau sau bine!

•Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele.Eu nu numesc prietene toate cretinele! :X

•Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta,caci sunt de partea ta! :X

•Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa,sa te corupa,Dar tot ei te si educa!

•Inca De Mici Eram De Nedespartit, Impreuna De Dimineata Pana Seara-n Asfintit.Mi-aduc Aminte, Uneori Ne Certam Pe Jucarii.Ne Intristam,Dar Ne Impacam a Doua Zi.

•Niciodata nu ai uitat sa fi LG mine Si eu voi fi la fel mereu LG tine! :X

•Tu ai fost singura care mereu mereu m-a ajutat M-ai salvat cand am simtit ca lacrimile m-au innecat! :X

•Au fost momente grele peste care am trecut. Fara tine langa mine Sigur nu as fi putut!

•Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa si`un suflet imens! :X

•Putem spune ca ne stim dintotdeauna,In momentele grele ne-am intins una alteia mana.

•si-au fost diverse momente peste care impreuna am trecut,Diverse sentimente pe care le-am impartit de la inceput.

•Nu e doar armonie ca nu suntem in povesti [-x Chiar daca ne certam,ne impacam in timp ce clipesti! :X:X:X

•E bine sa stii ca e cineva care sa-ti fie mereu aproape,O mana care sa te ridice cand simti ca treci prin diferite etape. :X:X

•Fie ca am plans sau ca am zambit,mereu am fost de nedespartit. :X

••Ea M-a Intarit "Fata,Mergi Inainte! O Sa Ai Parte Si De Fapte Nu Doar De Cuvinte :X••

•It's So Hard To Believe That I'm Standing Here,That I've Come This Far But You Always Said, Have Faith in Who You Are

•I never wanted something more, and never felt so sure,
'Cause now I've got this chance to be, everything you saw in me
And even more than I ever dreamed before,
As long as you are here with me, I know that I can be something more

•Looking back now it's so clear to me, That you were sent to shape my destiny

•'Cause there were times when I was ready to walk away, But you gave me strength to face another day

•The world comes to life And everythings alright From beginning to end When you have a friend By your side

•Pot sa pierd in viata tot.Nu conteaza! Ma ridic la loc si poti Sa`mi iei ce vrei Cand am langa mine toti prietenii meiiiiiiiiii love strucklove strucklove struck

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute