| simo90 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi:credeti ca atunci cand va doriti ceva cu adevarat, dar din inima, cand iubiti o persoana si acum nu stii ce simte si nici nu poti face mai mult, credinta in Dumnezeu, in recunostinta fata de ceea ce vei primi, in multumirea de dinainte de ai fi primit un lucru, il va face realizabil, va deveni real? Atunci cand doresti ceva cu adevarat, Dumnezeu ni-l va darui? Credeti ca daca sunteti siguri ca intr-o zi va veti intalni sufletul pereche, asa va fi? Multumesc anticipat si foarte frumos!:*:*:*

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Da neaparat! in intrebarea ta se afla si raspunsul.Asa este cum stii si cum crezi. Te pup succes!

| ATB a răspuns:

Sunt sigur ca intr-o zi toti vor intalnii sufletu pereche. Partea cu Dumnezeu o dau la o parte. Eu cred doar in Iubire. Eu cred ca l-am gasit fiecare trebuie sa caute sa iubeasca si e mai bine sa ii spui ce simti pentru ca Dumnezeu nu o sa ii zica. Tu trebuie sa faci primul pas sa ii arati ca esti suficient de bun/a incat sa fie alaturi de tine fericit/a toata viata. Sa fi iubita. stai linistita iti vei gasi jumatatea trebuie doar sa o cauti si poate fi in prietenul vecinul sau in cineva pe care nu il cunosti inca

| scufitzaneagra a răspuns:

. Daca iti doresti si faci tot ce. ti sta in putinta sa devina real.da...altfel sa pice din cer nu... dumnezeu iti da, da in traista nu. ti pune...cat despre sufletul pereche sunt convinsa ca fiecare il va intalni intr. o buna zi.popici.bye

| soseta ucigasa a răspuns:

Sincer nu, oricat ai vrea un lucru, oricat ti-ai dori, daca nu faci nimic si astepti sa pice din cer... poti sa astepti mult si bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ateu nu cred in Dumnezeu.laughing