| Adelina004 a întrebat:

imi poate da cineva la engleza timpurile si definitia lor? va rog mult de tot.Dau fundoi+vot

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/50173277/tabel-timpuri-verbale-engleza
Eu zic ca este usor sa inveti de pe ele.Eu le am trase la imprimanta si inca mai repet din cand in cand de pe ele!
Succes!

2 răspunsuri:
| AnnieG a răspuns:

Http://www.tpu.ro/educatie/timpurile-in-engleza-si-definitia-lor/ iar daca nu te ajuta prea mult, ia fiecare timp si cauta-l pe google si o sa-ti apara.