| amii123 a întrebat:

Bună tuturor! Recent am terminat clasa a 8 a si am fost repartizata la un liceu de stat foarte departe de domiciliul meu si foarte prost de asemenea(colegiul tehnic mecanic grivita pe filologie), asa ca am decis sa ma mut la privat. Cum si ce criterii trebuie sa indeplinesc anul viitor pentru a-mi putea face transfer de la liceu privat la liceu de stat? E nevoie de media de admitere sau media de a 9 a? Chiar sunt nedumerita in ceea ce privește asta laughing) Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Asa ai ametit intrebarea, ca nu se intelege nimic.
Intai spui ca vrei la liceu privat, apoi intrebi cum te transferi de la cel privat la cel "de Stat". Sau poate intentionezi ca in fiecare an sa te transferi dintr-o parte in alta?