| ursuletul46 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si inca de la sfarsitul clasei a 6-a m-am gandit ca la sfarsitul gimnaziului sa dau la Liceul Militar,, Dimitrie Cantemir"din Breaza.Am cautat tot ce va trebui sa fac,proba psihologica, sportiva si testari la matematica si lb romana. Am inteles ca in vacante ai permisiunea sa te intorci acasa dar la finalul saptamanii? Si ai voie cu telefon performant? Aici ma refer la cele cu camera.
pentru ca am auzit ca ai voie numai cu cele fara camera ..Bineinteles sa il folosesti numai in timpul liber,nu in timpul cursurilor.Am aflat si ca este net, deci aceasta chestie ar arata ca ai voie cu telefon mai performant.Atat vreau sa stiu daca ai voie sa mergi acasa in weekend si problema cu telefonul mobil.Va rog sa nu raspundeti daca nu sunteti siguri!

2 răspunsuri:
| ursuletul46 explică:

La liceul din Breaza? Fiindca si eu cunosc indirect o persoana care vine aproape in fiecare weekend in Bucuresti.Dar nu este atat de apropiata incat sa o intreb si de telefon.Din cauza asta sunt derutata ...pr multe site uri am gasit ca ai voie dar pe unele ca nu ai ...si cu telefonul la fel...ca ai voie in timpul liber.Ex : inainte de culcare

| MaYaElenaM a răspuns:

Si eu am vrut sa dau la liceul militar dar din cauza probei de matematica, m-am razgandit. Insa am cateva cunostinte de care sunt 99% sigura ca sunt asa. Stiu ca in vacanta de vara poti merge acasa la tine, insa la problema telefonului, cineva care a fost la liceul militar, mi-a spus ca ai voie maxim 10 minute sa stai pe el, doar comunicand cu parintii etc. In caz de ai facut vreo boacana, sa zic asa, nici atat.
Este foarte strict.
! Sa mergi acasa in weekend nu este permis!
Sper ca te-am ajutat. happy