| MrsBrunetzyka a întrebat:

buna! uite am citit :e despre sani :
Ii poti distruge daca dormi pe burta
Pozitia ideala pentru somn este pe o parte. Insa daca nu te poti dezobisnui de pozitia "pe burta", pune-ti o perna sub ei, pentru a-i sustine. Si ca tot veni vorba, sutienul NU iti va provoca cancer mamar, atat timp cat este confortabil.

de ce? ce se intampla
ca eu nu mai asa pot adormi, numai pe burta, acum trebuie sa-mi schimb obiceiul!
e adevarat? ce trebuie sa fac?
heelp

2 răspunsuri:
| HeeYeon a răspuns:

Uite eu dorm de mica pe burta, iar de la 14 ani am inceput s fac noduli hormonali pentru ca sanii mei nu se dezvoltau cum trebuia deoarece hormonii se duceau "cum nu trebuie" si eu sa zic asa "turtiti" m-am obisnuit sa dorm pe po parte si dupa ce am folosit un unguent mi-au disparut nodulii. Datorita faptului ca nu mai dorm pe burta nu ma mai dor sanii, nici nodului nu am mai facut, si mi-au mai si crescut pentru ca dormind pe burta le cam stopau ritmul normal de crestere.

| razzyuk a răspuns:

Da dc trebuie sa-ti distrugi sanii? sunt harul feteilaughing