| anonimulconfuzz a întrebat:

Buna, va rog din suflet sa ma ajutati si sa dati raspunsuri cat mai decente.
Sunt un baiat de 15 ani si am probleme cu "dragostea" de-alungul timpului nu voiam relatie de loc si nu am vrut sa atrag atentie asupra mea fiindca pur si simplu nu aveam timp din cauza examenului.Acum ca am destul de mult timp liber, vreau sa imi gasesc o partenera dar sunt foarte pretentios si vreau o relatie serioasa care sa dureze cat mai mult dar nu am prietene fata de care simt ceva, deci va rog sa imi spuneti cum as putea practic sa caut altele fara sa merg in cluburi sau cine stiu eu ce chestii din astea.Prietenii mei nu prea au prietene fete deci nu pot sa le cer sa ma introduca la cateva sau sa-i rog lucruri de genu.Pe langa am observat ca fetele de varsta mea urasc cand un baiat arata interes in ele din cauza ca sunt frumoase imediat se gandesc la asta "Pai daca el are interes in mine doar pentru ca crede sunt frumoasa si atractiva eu nu am interes in el" adica vreau sa te cunosc si asta doar prin intalniri pot face nu inteleg de ce unele sunt asa, rareori gasesti unele care se mai si gandesc...
In concluzie as vrea sa imi spuneti cum as putea intalni alte fete dar fara cluburi! Si daca ar fi ok sau nu sa evidentiez faptul ca e un date/intalnire.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
La varsta asta doar prin anturaj poti gasi astfel de oportunitati...
Cauta prin liceu, la sport, prefate ca vrei sa te ajute cineva din alta clasa la o tema sau cu altceva, astfel cunosti fetele din clasele respective...
Sincer, recomand si bisericile mai serioase, cum ar fi cele (neo/)protestante, pentru ca din cate am vazut acolo fetele nu se uita la corp cat se "uita" la minte in sensul ca pentru ele conteaza mai mult ce ai in cap decat daca faci sala iar relatia cu una dintre ele este cat se poate de serioasa(maritisul se face la in jur de 22 de ani).

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefa-te*...

| darrio2007 a răspuns:

Vorbesti despre „dragoste" de parca ai avea 30 de ani si vreo 45 de femei la activ.

| anonimulconfuzz explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| anonimulconfuzz explică (pentru anonim_4396):

Dar la nu inteleg cum ar trebui sa fac cunostinta la biserica...

| anonimulconfuzz explică (pentru darrio2007):

Nu toti copii de 15 ani sunt nesimtiti sau prosti de bubuie mai sunt unii care stiu ce zic si daca sunt foarte tanar ca sa spun asa ceva. Si cum naiba vorbesc despre ''dragoste'' la nivelul la care spui tu ca vorbesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimulconfuzz):

Sunt perfect de acord cu asta!

| anonimulconfuzz explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca si tu vezi la fel lucrurile.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimulconfuzz):

Cred ca nu ai inteles la ce m-am referit. Cata experienta de „dragoste" poti avea la 15 ani? Poti sa ai fete la pat dar atat. In timp mintea se coace si vei vedea altfel lucrurile.

| anonimulconfuzz explică (pentru darrio2007):

Ah ok acum am inteles imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva inainte.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimulconfuzz):

Ok. Accept scuzele.