| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut deja 7 luni de la despartirea de ea, eu nu mi-am facut o relatie, ea da. Problema este ca cred ca am trecut peste despartire (in sensul ca nu mai vreau sa fiu cu ea si nici nu imi mai trezeste ceva sentimente) dar ma tot gandesc la ea, la ceea ce faceam, bine doar in anumite momente ale zilei in rest daca sunt ocupat nu e problema. Ce spuneti, care ar fi cauza si cum as putea sa nu ma mai gandesc sau de ce ma gandesc?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Esti singur. Cauta-ti o alta tipa si lucrurile vor reveni la normal.

| anamaria82726 a răspuns:

Daca gandul tau se mai duce din cand in cand la ea, nu ai ce sa faci. Nu e ca si cum o faci intentionat. Nu poti controla asta. Au trecut 7 luni, este mult timp de atunci si amandoi ati trecut peste. Dar este natural sa te gandesti mai mult la anumite evenimente din viata ta care te-au marcat. Poate a fost o relatie mai importanta pentru tine si exista undeva un mic regret fiindca nu mai esti cu ea. Dar cum ai zis, nu o mai placi si nu mai vrei sa fii cu ea. Tot ce ai de facut este sa iti continui viata linistit si sa nu mai privesti in spate. Si in curand poate vei avea ocazia sa iti faci si alta relatie.

| Dana1999 a răspuns:

Femeile trec mai usor peste o relație fiindca ele nu trebuie să muncească sa cucerească un băiat. Voi băieții trebuie să depuneti un efort, nu prea sunteti agatati.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

O relatie care a fost importanta in viata ta nu o poti uita niciodata, si amintirile se mai reintorc in prezent cateodata, nu este nimic neobisnuit in asta atata timp cat nu mai ai sentimente pentru fosta.Tu te gandesti acum la ea pentru ca esti singur momentan dar o sa vezi ca in momentul cand iti vei gasi pe altcineva nu o sa te mai gandesti la fosta pentru ca iti vei crea noi amintiri cu actuala partenera.