| anonim_4396 a întrebat:

Sal utilizatori TPU! Cine imi va putea raspunde la ntrebarea aceasta va primi Funda+Raspuns folositor.Deci am 14 ani si imi place de o fata inca din clasa 1-a.De alungul tipului am continuat sa i acord priviri "dulci" ba chiar in clasa a 5a m-am batut cu iubitul ei (fin intamplator si cel mai bun pr al meu) deoarece i-am spus ca Maria(fata) nu il iubeste cu adewarat pentru ai forta sa se desparta si asa a fost dupa acea bataie la care m-am ales cu mana rupta si cu 4 in carnet.In timp am inceput sa vb cu ea p mess(acun trecut) i-am facut complimente (ea este genul de "rasfatata" deoarece mereu a primit ce vroia si este foarte frumoasa dar ingamfata dar mie tot imi place de ea si sigur se va schimba) iar eu (timid, sensibil deseori ma mai duc si la sala ) in clasa a 5-a dupa despartirea lol tocmai ce aflasem de la o prietena de-a iei ca vrea sa-mi spuna mie ca ma iubeste m-a prins sarutandu-ma cu alta fata(ea m-a luat prins suprindere). In clasa a 6-a abia mai vb cu mine dar i-am zis tot ce se petrecuse atunci. Dupa aceia n uam mai vb un an intreg (nu stiu dc nu a mai intrat pe mes ) in a 7-a am intrebat-o dc n ua mai inceput o relatie cu altcineva iar ea a zis ca i place deja de cine dulce dragut amuzant (eu crezusem ca e pentru mine ) si ma intrebase cum sa i zica acelui baiat ca o iubeste eu i-am zis iar peste cateva saptamani am vazut ca a facut tocmai ce ia-m spus eu cu un alt baiat de a 9-a. De atunci in vacanta de varama tot luam de acel tip si i-am zis unele lucruri (injuraturi etc.) iar el ia pus pe niste colegi dea-i lui sa ba bata) Iar intr-a 8-a (acum cateva luni) i-am dat acelei fete un trandafir si niste boboane si i-am zis sincer "Te Iubesc!" dar ea a pelcat fara sa-m imai zica nij iu ncuvant iar acum ea e singura iar eu incerc sa ii arata cat de mult tin la ea (insa am mai auzit de la prietena ei ca ea inca ma palce da nu stie cu msa-mi spuna)De atunci m-am calmat si am coontinuat sa fiu dragut cu ea sa o invit la intalniri (la u nsuc, cofetarie) dar chestia e ca eu la anul ma voi muta la alta scoala iar tocmai ieri m-am urcat pe o scara la casa ei (vila) si i-am zis din nou "te iubesc vrei sa fi cu mine " si am sarutato dar s-a intamplat o caterinca am cazut dp scara iar acum sunt in ghips (picior). Dar ea ma considera prieten dupa tot acesc timp ina eu vreau o relatie serioasa cu ea dar nu vrea sa accepte. spuneti-mi cum sa fac ca sa imi acepte propunerea)?

Răspuns Câştigător
| SeCReEeeT a răspuns:

thinking mah da gaseste si uh o fata mai mare...una de varsta ta sau una care s nu fie fitoasa ca asta(fara suparare e numa o propunere)daca vezi ca nu reuseste las-o balta...sigur te iubesc alte fete si vei fi mai fericit cu ele

6 răspunsuri:
| unknow a răspuns:

Nu te lasa! smug>smug e clar ca te place:. e ea ma fitoasa si nu recunoaste!winking

| BlueBird a răspuns:

La prin cate intamplari ai trecut cred ca trebuie sa lasi timpul sa treaca...

| SunshineGirl a răspuns:

Sau poate ca prietena ei te place...Las`o,poate candva ea va veni la tine si tu ii vei da cu flit oh go on.

| didiDia a răspuns:

Daca nu vrea, nu vrea si gata, n-ai ce-i face. Las-o mai bine in pace, oricat de mult ti-ai dori-o.

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Ouo...fata asta seamana cu mine sunt la fel dar nu ingamfata.
Nu te merita sa stii.
Nu e drept prin cate ai trecut pentru ea si ea nimic.Esti un baiat extraordinar oricum bravo.

| miranda a răspuns:

Si eu cred ca te place, dar daca e mai fitoasa nu o sa vrea sa accepte. Incearca sa te apropii mai mult de ea, sa vorbiti pe mess, sa-i trimiti mesaje, sa o suni chiar si invit-o la suc. O sa vezi ca daca insisti pana la urma o sa cedeze.