| yopancini a întrebat:

varok ajutati-ma ce sa fac, Am lipsit un semestru intreg de la scoala si am mers doar 2 saptamani. Iar ce sa fac sa ma duc si aldoile semestru la scoala sau sa revin anul viitor.Si nha sunt acum in a 8 si nas mai face aceas greseala.
Pana acum mai sunt in catalok Plizz ajutor dau fundita

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Du-te la scoala incepand de acum in fiecare zi si pune mana serios pe carte. Astfel, profesorii te vor ierta! Bafta!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te poti duce la scoala chiar astazi ( pana nu se "trezesc " cei care ar trebui sa decida exmatricularea!) --- nu persevera in greseala! Cere ajutorul dirigintei/lui, spune-i ca ti-a trebuit ceva timp pana ce ai realizat ca, abandonand scoala, faci o mare greseala! Cere ajutorul fiecarui prof caci, " greseala recunoscuta este pe jumatate iertata " ---- orice om adult poate intelege! Daca este posibil fa-ti rost de motivari, dar pentru aceasta ai nevoie de ajutorul parintilor, care, cred, ca daca-ti vei recunoaste greseala, te vor ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puiule, al meu baiat a facut la fel ca tine si a ramas doi ani intra zecea.acum e intra zecea la seral, si culmea. invata de rupe.de ce oare? mergi la scoala si vorbeste cu profii, spune-le ca vei incerca sa recuperezi si sati clarifici situatia si pe semestrul unu cu ajutorul lor, vorbeste cu directoarea sa te ajute, si tinete de scoala frate, ca nu nu merge.la seral sunt numai de-alde tine care au plecat sa faca bani si dupa trei patru ani s-au intors la scoala. vrei id-urile lor? sa nu crezi ca vorbesc prostii. poti sa-i intrebi personal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda se vede ca ai lipsit mai ales la orele de romanalaughing "catalok" "plizz" "aldoile". du-te la scoala.