| Ahrixxxx a întrebat:

Vreau neaparat sa profit de timpul asta pentru a scăpa de niște kilograme si de a ma apropia de un abdomen mai plat. De aproape 2 săptămâni mi-am propus sa consum doar piept de pui fiert, oua fierte, brânza de vacă, roșii și castraveți. De obicei am doar o masă pe zi.
Singurul lucru la care nu pot renunța deloc este sucul. Sunt dependentă de el, am încercat de super multe ori sa îl înlocuiesc cu altceva dar nu pot. In general beau cam o sticla de 2L pe zi de suc, de obicei neacidulat, din diferite fructe.
Se poate slăbi cu aceasta cantitate de suc in fiecare zi, având in vedere ca nu mănânc prostii și fac sport cum pot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănânci prea puțin pe zi și nu poți trăi doar cu 5 alimente cât ai enumerat acolo. Caută pe net rețete și meniuri pentru slăbit și inspiră-te. Trebuie să ai minim 2, poate chiar 3 mese pe zi + 2 gustări (ăla e cel mai sănătos regim) și sport neapărat.

| Adry05 a răspuns:

Iar suc: de ce nu-ți faci tu acasă din fructe?! e tot în genul ăla la gust și e mult mai sănătos.

| Andreeush a răspuns:

Nu e ideală doar o masă pe zi iar cantitatea de suc e prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce termini dieta asta de om prost o să te faci dublă

| Denisa0954 a răspuns:

In primul rand nu e bine ca mănânci doar o masa pe zi. Ar fi ideal sa manânci 3 mese si 2 gustări, de preferat la aceleași ore in fiecare zi. In al 2 lea rand este foarte foarte mult 2 litri de suc pe zi, indiferent ca e acidulat sau nu pentru ca are foarte mult zahar. Ai putea sa bei doar dimineata la micul dejun un pahar de suc de fructe stoarse in casa. Nimic din comert, iar pe parcursul zilei, doar apa