| LovexD a întrebat:

Vreau Si Eu Statusuri Fitzoase Si Cu Love! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Eu sunt singura lui pasiune, restul' sunt doar placeri.

Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla, voi ramane langa el!

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

S-au intamplat destule si nu regret nimic. Eu il iubesc enorm pe asta mic!

Sa ne desparti nu poti, cum nu desparti pe Ali Baba de hoti.

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De-ai putea sa vii o clipa. Sa ma vezi atat as vrea. Si sa te convingi iubire. Ce-a ramas in urma ta!

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Stiu, distanta asta este foarte grea...viata mea nu ma uita!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea poate sa spuna cat de dor imi este de noi... Te rog intoarce-te inapoi!sigh

Vorbim la telefon si iti spun ca mie bine. TE MINT, bine imi e doar langa tine!

Dar iti voi fi mereu aproape, in fiecare noapte. Cand vei suferi, langa tine voi fi, langa inima ta. Care m-a iubit candva, insa acum iubeste pe altcinevasigh

Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! Indiferent de cum era mincios sau infidel.

Raspunde-mi la intrebare si tine capu' sus chiar daca doare: "Cand m-ai inselat, atunci ma mai iubeai oare?!"

Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi, dar pe-atunci totul era posibil, normal, eram copii.

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonul' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvintesigh

Si te iubesc m-ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine.

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Si jur ca nu te mint...Eu iti spun mereu ce simt.

Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru o cearta? Amintiti-va de voi cum va iubeati si altadata.

Plang ca te-am pierdut din vina mea. Plang ca m-ai vazut cu altcineva. Eu as da orice sa ma poti ierta.

Au fost momente grele. Peste care am trecut. Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut!

Imi lipseste bucuria din suflet care o aveam. Cand ma gandeam la tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Fitele mele nu iti plac. Dar pentru mine faci orice.

Sa-ti spun ce m-a facut sa ma gandesc la el? Era asa de atent. Dar si eu la felbig grin

Vezi tu scumpo, o fi stat si cu tine, stiu...stiu si ca a ars-o cu altele. Dar el are o fata. Si pentru el, fetita lui e cea mai importanta.

Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public!

Ea e fata pe care ai ranit-o cand ai plecat, este singura care te-a iubit cu adevarat. Ea nu e de vina ca intre voi s-a terminat. "Sa ai grija de tine" i-a zis cand a plecat!

Nu o lasa sa plece, tu o iubesti si ea te iubeste:X

Iar el mereu va spune: "Tu m-ai inselat". Iar eu voi raspunde: "Tu m-ai provocat!"

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene. Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme. O sa plec o vreme, o sa ma intorc nu te teme!

Doar ochii tai ma linistesc, cand ma privesc. Cand spui in soapte te iubesc. As vrea sa opresc timpu' sa ramai asa. Sa nu te schimbi nici cand iubirea mea.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Parca ieri, impreuna pe strada ne plimbam. Amintirile acum e tot ce mai am. Aveai o fire nebuna, asa ai fost mereu. Nimeni nu te-a inteles cum am facut-o eu!:*

De n-ar fi fost ceata, ai fi vazut ca te iubeam. De n-ar fi fost frig, ai fi simtit cum tremuram. De n-ar fi fost ploaia, ai fi stiut ca plangeam. De n-ar fi fost noapte, m-ai fi vazut cum te priveamsad

Ce amintiri se-aduna. Doar sa te tin de mana. De cand ti-am zis buna. Si pana o sa-mbatranim prin timp impreuna.

Adu-ti aminte cand iti spuneam: "Nu voi fuma... voi fi cuminte". Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Si nu-i nimeni langa tine care sa te alinte.

Imi amintesc cum zambeai, numai cu mine. Imi amintesc cum plangeai, mi-e dor de tine!crying

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau farawinking

Imi place ca ma crezi, da tot spui ca eu mint. Imi place asa, nu stiu... felul cum ma faci tu sa ma simt![:X]

Orice ai face, tot n-ai putea uita de EA! Ea e antidotul tau. Ea e cea care a avut mereu, grija de sufletul tau!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Nu stiu ce se intampla, sunt departe de realitate! Cand nu esti cu mine. O zi pare o eternitate!

Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC:X. Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc!>:d<

Azi te urasc si te iubesc! Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!; x Si simt asa, din vina ta. Aceleasi sentimente ce schimba viata mea!

Imi impui prea multe. Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta-i doar parerea ta!

Nu vreau sa renunti la ei pentru mine. Ci sa te comporti la fel de bine.

Mii de voci in capu` meu imi spun: "Hey! Incearca sa te aduni!". Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!

Tu imi spui mereu ca sunt viata ta, sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, incerc sa te cred!; X

Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi-e mai scump si ajung mereu unde imi propun, orice minut e un nou inceput!

winking:*