| Lanes_Senal_1999 a întrebat:

Am lipsit o săptămână de la scoală deoarece am avut probleme de sănătate (abces), si Medicul de Familie stia asta. După ce m-am vindecat, am fost sa-mi iau scutire pentru cat timp am lipsit, si mi-a cerut 10 lei... Este normal? Mi-a spus ca cică fiecare scutire costa 10 lei... E normal asa ceva?

3 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Asa se achita din nefericire, este contravaloarea unui serviciu pe care l-a oferit, si eu am fost revoltat de aceasta practica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e normal, e chiar legal. Sistemul de coplata este introdus de ceva vreme pentru servicii la cerere precum eliberarea de diverse adeverinte

| missfatadelatara a răspuns:

Statul o decis ca medicii îs săraci și romanii prea bogați.