| ELlYUtZa a întrebat:

Astazi am fost la medicul de familie pentru a-mi face vaccinul, dar nu l-am mai facut deoarece nu mai avea. Dar mama, i-a spus asistentei sa ma consulte putin, iar ea stia fara sa-i zica mama ca am fost racita acum ceva timp, dar nu m-am tratat chiar cum trebuie. Ea mi-a zis ca cica este un inceput de apa la plamani, adica am putina apa la plamani. Mi-a dat si tratament, din acelea puternice timp de 5-7 zile. Iar saptamana viitoare sa ma duc din nou la consultie pentru a vedea daca m-am vindecat. Tin sa mentionez ca am 14 ani, trebuie sa ma panichez? Adica este foarte grav? Ma pot vindeca? Doctorita a zis ca este un inceput, adica nu este chiar asa grav, dar eu ma gandesc la ce mai rau. Va rog fara bataie de joc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Stai liniștită, dacă e doar un început de boală, nu ai de ce să te sperii. Trebuie doar să iei tratamentul cum trebuie, altfel situația se poate agrava.
Data viitoare încearcă să îți tratezi cum trebuie și cele mai banale răceli happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te vei vindeca daca faci corect tot tratamentul. NU e nici un motiv sa te panichezi.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Eu am avut apa la plămâni și sincer am fost la un pas de moarte, cu amețeli, cu sânge din nas, dar asta când eram mică. Am stat in spital și am urmat tratamentul adică Injecții foarte puternice. Și tu dacă îți vei urma tratamentul vei fi bine. Dacă m-am făcut eu care eram in stare gravă, tu te vei vindeca 100%. Nu îți face griji, ele te vor afecta și mai tare caci totul e de la psihic. Fii optimist.