| Oanaalinal a întrebat:

Heii TPU! Am o problema..am lipsit intr-o zi de la scoala, si cand m-a intrebat diriga unde am fost m-am panicat si am zis ca la doctor.Acum ma pune sa duc scutire dar eu am mintit.Intrebarile mele sunt:1.Sunt la sfarsit de clasa a8a si are ceva daca nu duc scutire? Adica o sa trec clasa nu?
2. Daca merg la medicul de familie imi poate da el o scutire?
Pstonguearintii mei nu stiu ca am lipsit deoarece erau la munca.

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

1. Ești la sfârșit de clasa a8a și dacă nu mai ai alte absențe nu cred că mai contează.
2. Nu cred că îți dă pentru că nu există vreo boală acre să te fi afectat doar o zi iar apoi să fi ca nou.

Părinții tăi nu știu. Bun. Dar tu de ce ai lipsit până la urmă? Spune-le că ai chiulit pentru că e mai bine să afle de la tine decât de la diriga ta care probabil îi va suna dacă vede că nu mai vii cu scutirea aia.
Până la urmă sunt 5-6 absențe și mai ești și în a8a, cui îi pasă?! Termini în 2 săptămâni și nu e așa mare brânză.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai prea multe absente nu conteaza cateva acolo la final de cl a8a.

da mediculd e familie iti da, zii si tu ca ai avut diaree sau ceva de genul, numai vezi ce faci cu ai tai