| Wordofthat999999 a întrebat:

Am lipsit de la munca din cauza unor probleme de sanatate. Ce fel de adeverință medica de la medicul de familie trebuie sa aduc la munca? Seamana ca adeverința de la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este necesar sa duci un certificat de concediu medical, care sa acopere perioada cat ai lipsit. Acesta se obtine de la medicul care te-a tratat si se vizeaza de medicul de familie.

| sierra1 a răspuns:

Ca să fii și plătit și legal absent îți rebuie concediu medical. Cum spune cel de mai sus, întreabă la secretariatul firmei (șeful nemjlocit)

| minrest a răspuns:

Ca sa nu mergi la munca iti trebuie concediu medical, il da medicul specialist, si pentru o singura nemotivata poti fi dat afara, mai ales daca nu ai anuntat inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing nu, nu esti la liceu, la munca nu poti lipsi asa, trebuie sa-ti iei medical inainte. Depinde unde lucrezi. Mergi la munca si vorbeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da, ori te dau afara, ori primesti doar o avertizare.

Răspuns utilizator avertizat