| BihoreanuAndrei a întrebat:

Daca am lipsit o zi de la scoala pentru ca mi-a fost foarte rau, imi poate da medicul de familie scutire daca ma duc si cer una? Sau trebuia sa anunt inainte? Luni am lipsit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti poate da scutire mediacala mama sau tatal tau, ca medicul nu-ti mai poate da scutire dupa atatea zile, retroactiv.

Daca te duceai marti la medic, sa-ti dea scutire era ok, dar dupa 4 zile, este deja tarziu.

| 99290 a răspuns (pentru Violleta2022):

Părinții nu dau scutiri medicale că nu sunt medici laughing))

| Violleta2022 a răspuns (pentru 99290):

Parintii POT sa scrie o scutire pentru scoala, doar pentru 1 zi! Este legal!

| 99290 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact! Scutire, dar nu scutire medicală

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți poate da.

| sierra1 a răspuns:

Dacă a 2 a zi ești "impecabil", o să ridice din sprâncene. Dar tu, incearcă!

| IonelaIasmina a răspuns:

Da, îți poate da!
Și. dacă nu ești sigură, mai bine du-te și întreabă! Asa vei ști și pe viitor.
Zi făină!