| alexandru_8872 a întrebat:

Am si eu o "nelamurire". Am gresit fata de fosta mea prietena foarte mult si am dezamagit-o din multe puncte de vedere. Desi am 18 ani, la unele faze i-am aratat ca am 15 si m-am purtat foarte imatur si copilareste. Ne-am despartit de o luna jumate-doua, dar inca o mai iubesc si de fiecare data cand ma apropiam de ea(sentimental) si aveam sanse la o impacare, o dadeam in bara... ca si acum. Dar de data aceasta s-a suparat foarte rau pentru ce am facut, mi-a zis ca nu vrea sa mai auda de mine, ca regreta faptul ca a tinut candva la mine si ca regreta clipele petrecute langa minesad. Mi-a dat ignore pe mess, a incetat orice legatura cu mine sad. Sincer, mi-am dat seama ca am ranit-o prin acele faze si ca am facut-o sa ma urasca, si mi-am dat seama si de greseala mea si o regret, dar cum as putea sa "ma dau iar pe langa ea", sa ii fiu iar pe plac, sa ii arat ca tot ce s-a intamplat a fost o dovada de imaturitate si de prostie din partea mea! Va multumesc si astept cat mai multe pareri si pro si contrahappy... Sar`mana happy :d

1 răspuns:
| LotusRadioactiv a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, adica nu vad rostul de a fi impreuna daca tu o vei face in continuare sa sufere. Incearca sa te auto-stapanesti, iar abia dupa ce este sigur ca nu o sa se mai repete acele "faze" poti sa-i demonstrezi prin actiunile tale ca inca mai tii la ea, dar totusi nu fii prea insistent. Dar poate fii si cazul cand prietena ta se suprara repede, iar atunci problema nu tine de tine. Insa doar tu stii cum stau lucrurile si trebuie sa incerci sa faci ceea ce e bine pentru amandoi happy