| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Anul trecut am fost îndrăgostit de o fată,prima data de cand am fost îndrăgostit, mi-a dat sperante false, m-a folosit si-a batut joc de mine si de sentimentele mele, am plans după ea, am vrut să mă distrug din cauza ei, nici nu stiti cum m-am simtit. Eu nu stiu daca chiar am uitat-o 100%, imi aduc aminte de clipele frumoase petrecute dar si clipele urate care m-au facut să sufăr, este posibil sa fi ramas cu sechele sau cicatrici?
Eu nu cred ca o să mă mai pot îndrăgosti sau iubi altă fată, daca da o sa fie peste cativa ani dar o sa fie degeaba, sentimentelul acesta este foarte rar! Mă gândeam sa devin misogin adică să urasc toate fetele si sa ma razbun pe toate fetele, din baiatul ala bun care vorbeste frumos in om cu caracter jegos!
Eu pe fata aia am din ce în ce mai mare ură pe zi ce trece!
Eu cu fata aia in septembrie ne-am cunoscut 2020 si nu aveam nicio iubita pana acum si dupa ce m-a ranit m-am combinat cu una din clasa de la ea si nu am putut simti nimic pentru ea,am fost cu ea in relatie doar ca sa am si eu primul sarut si prima relatie fata in fata sa nu mor prost, apoi dupa ce m-am despartit iar a vorbit aia cu mine si ma lua cu lagalaga lugulugu si m-a făcut din nou sa sufăr, adică mă aproapia si indeparta de cate ori avea ea nevoie

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă ești fraier crezi în femei, dacă ești băiat cu creier nu crezi le folosești pentru sex, nu ai ce iubi la o femeie, ele mint non.stop,jur o femeie nu poate sa spună adevărul niciodată, asa ca fii fraier și plânge, poate te trezești la realitate și vezi ca nu trăim în povesti, ipocrite, false, materialiste, tarife și tu iubești

| nyoentox2002 explică (pentru RAY):

Am zis mai degraba sa imi bag ceva in ele fete si sa iubesc banii, macar banii nu ranesc dar fetele da

| RAY a răspuns (pentru nyoentox2002):

Valoarea femei este vagonul ei, aia este comoara lor, ele știu asta, profita de tine, se joaca cu tine ca știu ca ne pierdem mințile dacă ME oferă vagonul lor

| Violleta2022 a răspuns:

Ia spune-ne si noua cum te-a ranit si ce ti-a facut?
Cat de des te intalneai cu ea, pe ce perioada ati fost iubiti si de ce crezi tu ca te-a parasits au inselat.
Nimic din ce ai spus in topic nu este clar.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Păi a fost in scoala cu mine,acum nu mai e pentru ca am terminat liceul,mereu cand ne intalneam ne luam in brate,si nu stiu cum m-am atasat de ea, am spus prin ghicite că o plac ca a vazut la un story si o postare #T, si a intrebat cum de o plac si nu stiu ce si am zis ca imi place tot la ea cum arata, caracterul, la ea doar fața face tot, la corp e slabuta de vreo 40 kg in fine,am mai vorbit cu o fata din clasa de la ea si i-am spus ca o plac si pana la urma a vorbit cu ea fără să stiu si a intrebat-o:Tu il placi pe Antonio(eu) si o zis ca sunt dragut si o spus ca mai este o problema ca il place pe unul gabriel dar si putin pe mine,dar problema este că el nu o placea pe ea!
Fata aia mi-a zis sa o uit ca mă foloseste si apoi i-am zis la alta colega de a iei ca ma foloseste iar apoi fata aia mi-a ca nu ma foloseste si că nu este în stare de așa ceva,ca pui Gabriel i-a cersit dragostea o lună si nu o place si na,si a zis ca eu am ramas singura persoana pe care o place si asa ne-am mai intalnit de cateva ori si m-am îndrăgostit din ce în ce mai tare, tot ma lua cu vorbe dulci, si apoi s-a intamplat să îmi vorbeasca în sictir prin mesaje, adică mă evita si incerca sa ma indeparteze si incepusem sa ma cert cu ea si am facut-o falsa, apoi mă simteam nasol, a 2a sau a3a zi stateam pe o banca in parc si a venit catre mine in timp ce ma pregateam sa plec,mi-a aruncat ghiozdanul si geaca pe bancă si mă luase asa lung în brațe si i-am zis că o iubesc și că e cea mai frumoasă fată,o pupam pe amandoi obrajii si s-a mărit flacăra, si stateam tot numai cu gândul la ea, am vorbit iar cateva zile si apoi iar a început să mă evite, am vorbit cu prietena ei si a spus că nu i-a plăcut niciodată de mine, a spus ca statea cu mine numai ca să îl uite pe fostul ei apoi am început sa plang, la scoala iar la fel si stateam numai cu capul pe banca si m-a ajutat 2 colegi sa îmi revin,apoi m-am combinat cu colega ei si a fost cu ea primul sărut si prima relatie face to face,un coleg de ei/lor mi-a spus ca sunt un prost ca m-am combinat cu aia ca nu e de mine si ca Thea(fata de care m-am îndrăgostit)mă iubește si e in spital si ca trebuie sa ma duc la ea dar oricum nu ma lasau ăștea să merg la spital!
Apoi după ce m-am despartit de denisa,am pus la story ca sunt singur si thea mi-a dat mesaj si a spus ca ii pare rau si nu stiu ce si i-a spus lui Geo colegul ei că fara sa vrea s-a îndrăgostit de mine, ca ii pare rau ca m-a îndepărtat si bla bla bla, apoi iar am mai vorbit o perioada cu ea si iar a început să mă îndepărteze si am primit block dar cica sorsa geamana mi-a dat si i-am trimis mesaj si o zis ca s-ar putea să se împace cu fostul ei, si iar m-am simtit nasol si apoi am facut cont fals de fată si m-am pus in relatie si am primit mesaj de la thea ca nu mai vorbeste cu mine si bla bla bla si i-am spus adevărul si a spus ca nu ii place sa fie testata si m-a blocat din nou! Apoi am inceput sa pun la story ca fumez si că beau si apoi thea mi-a trimis mesaj pe insta si a zis :Baiatu'te-ai saturat sa te tot plangi, vezi ca nu te-am placut si iubit niciodata si ma doare fix în p**ă de tine si cam asta a fost povestea asta lungă, nu mai zis ce s-a mai întâmplat si cam asta a fost

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru Hyacinth):

Pai e mai complicat, poti sa vezi ca i-am raspuns lui jassmina un roman lung, gen cand m-am indragostit de ea, eu aveam 18 ani si eram în clasa a12a,ea 15 boboacă în clasa a9a,si ca a mai trecut un an, eu am 19 ani si liceul terminat si ea clasa a10a!
Pai m-a mintit si m-a dus cu zăhărelul, m-a folosit ca un pansament emotional ca sa îl uite pe fostul ei, mai pe scurt am fost rezerva ei

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru Hyacinth):

Nu e vorba de un seen,nici nu imi stii povestea in ***,gen m-a apropiat,apoi m-a îndepărtat si tot asa,daca imi spunea din prima ca nu ma place nu s-ar fi ajuns aici! M-a facut sa sufăr,numai pe fata aia o aveam în minte,mi-a dat sperante false,mereu ma intalneam cu ea dupa scoala,ne luam în brate,o pupam, eram nebun după ea, m-a mintit mai pe scurt! Stii care a fost faza? O zis ca il placea pe unul Gabriel si puțin de mine si se gandea si la fostul ei!
Gabriel ala nu o placea pe ea, si o zis ca am mai ramas eu si tot nu a vrut să fie cu mine, apoi s-a intors la fostul ei si era relatie la distanta si cu mine putea sa aiba fata in fata! O prietena de a ei a zis ca nu m-a placut niciodata si a stat cu mine numai ca sa il uite pe fostul ei!
Oricum nici nu stii ce s-a intamplat ca nu ai trecut prin asa ceva nu stii cat am suferit eu!
Sa te îndrăgostești e un sentiment foarte rar, sa placi poti place orice fată dar sa iubești e mai greu si foarte rar!
Mereu se intampla ca unul sa se indragosteasca si celalalt sa sufere ca prostul

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru Hyacinth):

Pai tu nu stii povestea mea si intrepretezi in altfel situația! Nu stii cum e sa te atasezi de o persoana, sa te faca sa te îndrăgostești de ea si apoi sa se pise pe tine

| Pnin a răspuns (pentru nyoentox2002):

Toata lumea stie cum e. Toata lumea trece prin asta la un moment dat.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar povestea ta asa cum ai descris-o tu si pe voi doi, pare a unor copii de scoala generala.
Multa drama intr-un pahar cu apa!
Povesti spuse prin gurile prietenilor si colegilor ei de 15 ani care ajung la tine distorsionate.
In fine, ai vina ta ca te-ai incurcat cu fetite de 15 ani si ai pretentie sa fii tratat bine. Evident ca alea rad una de alta si fac glume una pe seama celeilalte si adevarul ajunge distorsionat si de aici bataia asta de joc.

Spui ca ai 19 ani, apai te rog sa te comporti ca unul de 19 ani, sa iesi dintre copilasii si sa-ti cauti pe cineva de varsta ta.
Inca ceva: niciodata dar absolut niciodata nu mai cere parere prietenilor sau cunostintelor despre fata care-ti place, ca numai prostii se inventeaza si te pune intr-o lumina proasta.
Fii mai increzator in puterile tale si comporta-te ca un barbat cu buns imt, putere de raspudnere, fara sa ceri parerile altora si fara sa-i rogi pe altii sa intervina pentru tine.

Hai ca a trecut, acum poti sa o iei de la capat, de data asta cu lectia invatat si fara sa mai repeti greselile din trecut!
Nu uita: lasa fetitele in pace si cauta-ti una de la 18 ani in sus!

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu ziceam ca 2-3 ani diferenta pare ok nu o diferenta exagerată, plus ca nici nu sunt asa dezvoltat, multi cand ma vad nu imi dau mai mult de 16 ani!
Fetele in general o ajuns asa de dezvoltate, sunt fete de 16 ani care sunt mai dezvoltate decat alea de 20!
Eu ma multumesc si cu o fată de 16-17 ani!
Prima relatie a fost la 18 ani si fosta pe care nu am iubit-o 17 adica diferenta de 1 an, in fine nici nu ma interesează ce varsta am, ma p** pe ia vârstă!

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Daca ar fi după tine ar trebui sa astept cativa ani ca sa imi fac o iubită!
Ca sa imi iau iubita de 18 trebuie sa astept pe putin 3-4-5 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Vad ca nu inteles nimci din ce ti-am spus!
2-3 ani diferenta cand fetele sunt peste 20 de ani, nu-i o diferenta mare, cand sunteti ambi adulti, dar cand tu esti adult de 19 ani si ea are 15-16 ani, ea este inca copila si evident ca fuge de "majori" fiindca vede altfel distractia cu un baiat.
La copila aia de 15-16 ani trebuie sa asteopti 3-5 ani sa mai craesca ca sa devina iubita, pe cand una de 18 ani iti poate deveni iubita imediat, ca-i destul de coapata la cap si trup ca sa stie ce vrea.
Se pare ca tu impresionezi fetitele, dar le si sperii, odata ce si alea fug de tine.
Pacat ca nu poti inteleg cum functioneaza mama natura, dar vei invata tu curand, cand vei fii refuzat mai departe de copile si cine stie, poate amenintat de vreun parinte, sa le lasi in pace, ca-s minore.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Daca aveam 17 ani si ma luam cu una de 14 nu mai ziceai nimic, oricum nu mă mai interesează ca oricum nu ma vrea nicio fată, daca da sunt ba din alta localitate, ba sunt prea mici de 13 ani!
Nu mai are rost, ma degraba stau cu gandul sa fac bani si atat

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Din fericire pentru tine ai 19 ani, deci esti adult si nu poti sa te dai la copile minore, fiindca legea le protejeaza.
Apai, ti-am mai explicat, cauta-ti fete de varsta ta si lasa fetitele in pace, ca se joaca cu tine precum se joaca cu baitetii de varsta lor.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Degeaba dacă arat de 16, si este un dezavantaj sa pari tanar ca alea de 18 ani sunt foarte dezvoltate!

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Si stii ceva, ma doare undeva de lege că legea e curvă în ziua de azi, daca iti vine un hoț în casă nu ai voie să îl bati si nu vine politia să îl prindă trebuie sa prinzi tu si sa il duci la ei si în fine
Ce mai zici de aia de 30 de ani care se iau cu fete de 16 ani, aia nu mai sunt criticati!
Eu de abia am devenit si eu major adică sunt printre cei mai mici dintre majori si gata nu mai am voie cu fete mai mici de 18 ani!
Atat cat nu violez nicio fată e ok, plus ca ca este legal sa fie 2 sau 3 ani diferență, plus că maturitatea nu tine de varstă, varsta este doar un numar si atat, sunt oameni la 16 ani mai maturi decat ăia de 20!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deci te depășesc relațiile.
Întrebări ai?
Aia cu sechelele e doar în capul tău. Când vrei să fii rațional, dispare tipa din mintea ta.
Dar deocamdată nu vrei.

| nyoentox2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Gen as vrea sa gasesc o fata care saa iubeasca cu adevarat dar si eu sa o iubesc cu adevărat adica amandoi sa avem sentimente reciproce

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ai răbdare.
Poate că a doua fată te-a iubit și i-ai făcut mult rău, fiind indiferent cu ea.
Dacă nu ți-ar curge balele după o nehotărâtă, ai vedea altfel lumea.

| SilentRain a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ești printre puțini useri normali la cap, e de apreciat că nu le bagi pe toate in aceiași oală cum fac majoritatea de pe aici

| nyoentox2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu m-a iubit niciodata vreo fată

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nyoentox2002):

Dragostea nu vine singură, trebuie să muncești puțin pentru ea.
Nu te gândi la sacrificii ca în telenovele, dar când apare cineva, trebuie să fii într-o perioadă potrivită, ca să îi poți da toată atenția necesară.
Iar când îi dai tot ce trebuie dar ea are lucruri mai importante decât tine, e clar că nu e o persoană de nădejde, și trebuie să scapi de ea.
Undeva tot e cineva care te-ar vrea, trebuie doar să ai capul sus, să îl vezi.
Când plângi după inutile, nu mai vezi nimic.

| Drimmero a răspuns:

Asta e, ia-o ca pe o experienta de viata si treci peste, nu iti bate si tu joc de altele, fii mai calculat si matur.

| nyoentox2002 explică (pentru Drimmero):

Imi este foarte greu ca mereu imi vin amintirile cu ea si ma bantuie, ea a fost prima fată de care m-am îndrăgostit si am iubit-o, nu cred că o să mai pot iubi vreodată vreo fată, este un sentiment foarte rar!
De plăcut poti sa placi orice fata dar de iubit e greu!
Daca o sa ma îndrăgostesc dupa cativa ani o sa ma îndrăgostesc degeaba sau sa se întâmple invers sa se indragosteasca una pentru mine si eu sa nu simt nimic, reciprocitate nu prea exista

| Catrice a răspuns:

Nașpa

| SilentRain a răspuns:

Bună,eu sunt fata și am trecut prin ceva asemănător și te înțeleg
Bine, că la mine a fost bătaie de joc la nivel de artă laughing
În viața ne lovim și de oamenii rai, egoiști, falși dar ăsta nu are trebui sa ne faca pe noii la fel de nenorociți
Fiecare șut în fund este un pas înainte, încerca să analizez toată situația cap -coada și să înveți ceva din experiența asta
Și nu-i ok deloc să îți bat joc de o alta fata pentru una din trecut, nu au nici o legătură una cu alta
Nimenii nu trebuie sa sufere pentru faptele altcuiva
Trebuia să înveți in cine să ai încredere și în cine nu

| Emma30555 a răspuns:

Ar fi o prostie sa te schimbi in rau doar pentru că o fata nu te a plăcut, iubit sau te a dezamăgit. Toti oamenii de pe planeta asta fie fete sau băieți trec prin dezamăgiri. Poate ca nici nu ai avut o relație cu această fata ca nu se intelege clar, dar sunt cazuri in care iubirea e de câțiva ani, relație solidă și tot se poate intampla ca unul sa renunte si sa, dezamăgească pe celălat si totusi viata merge inainte, fiecare isi reface viața si ajunge sa iubească din nou

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Spune-i sa te caute doar cand vrea sa-i dai la buci si maxim juma de ora ca dupa aia esti ocupat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar un copilut. Relax...adevaratele dezamagiri apar la varste mai mari! Si vei fi dezamagit cu adevarat, doar ai rabdare. Asta ce zici tu e ''pistol cu apa'' pe langa altele.

| GirlOnline81 a răspuns:

" … din băiatul ala care vorbește frumos in om cu caracter jegos!"

Nu face greșeala sa cobori pe ultima treapta a civilizației. Ești tânăr. Dragostea asta o sa îți treacă și o sa te mai îndrăgostești de încă câteva ori.

| Kerre a răspuns:

Sincer, mi-e mila de de acea fata care a stat cu tine intr-o relatie si tu doar ai folosit-o dintr-o rana emotionala si orgoliu. Trezeste-te la realitate si constientizeaza ca ai niste frustrari nevindecate. Femeile aici nu au nici o vina, daca te evita si te ranesc inseamna ca tu gresesti cu ceva. Nimeni nu te poate rani, influenta sau folosi decat daca ii dai tu voie, nu ti-a dat ea sperante false, tu nu ai stiut cum sa o ghidezi si ai preferat sa ramai un nice guy decat sa fii un barbat integru si sa-ti respecti timpul. Faza cu sa te razbuni pe toate femeile si sa devii un misogin doar pentru ca tu ai fost un fraier si nu ai stiut sa coordonezi o interactiune cu o fata e grava. Gaseste un psiholog/couch care poate sa te ajute cu problemele ce tin de inner game si problemele emotionale, pune-ti viata in ordine, gaseste-ti un scop, o misiune si lupta pentru ea, femeile vor veni in viata ta ca un bonus, nu le trata niciodata ca un scop.

| nyoentox2002 explică (pentru Kerre):

Nici tu nu ma înțelegi, fata aia cand m-am luat cu ea nu era in relatie si a zis ca ma place si imi dadea semne ca ma place iar apoi s-a ivit sa se împace cu fostul

| nyoentox2002 explică (pentru Kerre):

Ea m-a folosit nu eu, m-a folosit ca pe un pansament emotional si m-a tratat ca pe o rezervă/optiune, mi-a dat sperante false

| Kerre a răspuns (pentru nyoentox2002):

Poate o sa fii iritat de raspunsul meu dar era treaba ta sa iti dai seama de anumite semnale pe care ti le ofera. In momentul in care cineva te trateaza ca pe un pansament emotional se simte asta, se observa foarte clar dinamica dintre voi, daca tu nu ai observat-o inseamna ca erai mult prea mult in capul tau si din frica de a o pierde i-ai inghitit toate capriciile si te-ai lasat manipulat de catre ea.

| Kerre a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si sincer aici, esti barbat, lasa-ti comportamentul de victima deoparte si treci mai departe, nimanui nu-i pasa ca te-a ranit emotional o fata. Vrei sa nu se mai repete? Incepe sa lucrezi la tine si la dezvoltarea ta, gaseste-ti minusurile si transforma-le in plusuri.

| nyoentox2002 explică (pentru Kerre):

Pai ea se schimba radical mereu! La inceput mă apropia si vorbeam mult cu ea, imi vorbea frumos adica na imi dadea semne ca ma place iar apoi s-a schimbat situatia cu susul in jos, a început sa îmi vorbeasca în sictir adica m-a îndepărtat, iar dupa o perioada iar m-a apropiat!
Cum sa mai intelegi zi si mie!

| nyoentox2002 explică (pentru Kerre):

Sau stii ceva,imi bag ceva in ele fete,mai degrabă alerg in lumea materială,din cauza ei m-am schimbat,m-am făcut materialist si egoist si obsedat de bani si acum numai bani am in cap, si pe mine mă hrănesc piesele cu injuraturi care contin un fel de jigniri, că in trap multi se descarca si vorbesc de foste ca sunt panarame si nu stiu cum, si asa creez si eu versuri dupa instrumental, ma descarc prin versuri, aveam nervi pe o colega de la muncă si am creat niste versuri jignitoare!

| Kerre a răspuns (pentru nyoentox2002):

Probabil te simti mandru cu asta.

| nyoentox2002 explică (pentru Kerre):

Eu sunt o persona răzbunătoare! La aia pe care am iubit-o i-am facut piesa si o gssesti pe yt:Nyo-Doar o falsă, e de aproape un an piesa, sunt la început si nimeni nu a fost buni la inceput, doar ei exersez si incep sa evoluez!

| Pnin a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cel mai penibil lucru e ca tu te simti mandru de faptul ca esti atat de imatur si instabil emotional happy.

Răspuns utilizator avertizat
| gritt a răspuns:

Ma intreb cum te-ai fi purtat daca aveai o relatie serioasa si se intampla ceva nasol. Iti taiai direct gatul?