| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Daca am gresit la examenul de limba romana urmatoarele, cât imi scade?

3. Mentioneaza val. morf. a fiecaruia dintre cuvintele subliniate din secventa: Aceasta il "POARTA" pe Scrooge pe strazile Londrei si il face partas la "CONVERSATIILE" dintre oamenii care l-au cunoscut in trecut pe personajul "NOSTRU" - (4p.)
--- Am gresit "NOSTRU"

4. Precizeaza functia sintactica a cuvintelor: Imagineaza-ti un scenariu de "ACEST" fel, cat mai autentic, scrie-l intr-un text de maximum o pagina. - (4p.)
--- Am gresit "ACEST"

B. Redacteaza o compunere de 150-250 cuvinte in care sa evidentiezi trasaturile unui personaj din fragmentul citat.- (12 p.)
-sa numesti doua mijloace de caracterizare a personajului ales
-sa ilustrezi doua trasaturi ale personajului cu exemple adecvate, selectate din fragment
--- NU AM RESPECTAT ACESTE DOUA CERINTE

Sper ca se intelege ce am zis. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uită-te pe baremwinking

| Stresanta a răspuns:

Iti scade 1+2+4 =7 puncte. Bafta la liceu big grin!