| Niculae_Aurelia_1972 a întrebat:

Ma numesc Aurelia si am un baiat in varsta de 17 ani si nu doarme noaptea, este agitat, irascibil. Sunt disperata nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta cu un sfat, va rog din suflet. Multumesc mult si multa sanatate

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua dna Aurelia,
Felicitari pentru curajul dvs de a intreba, chiar ma bucur sa vad o Mamica ce are grija de copilul iei.
Cred ca s-a intamplat ceva cu el, nu stiti cumva sufera de vreo boala? Probabil trece printr-o perioada mai grea si are nevoie putin de sprijin din partea dvs, desi este irascibil incercati ca dvs sa va purtati frumos cu el, sa nu intoarceti rau pentru rau ci faceti-i bine chiar daca va supara.
In momente asa mai dificile este important ca sa fie cineva langa el, sa-i vorbeasca frumos si sa nu-i faca viata si mai grea.
Asa cum a mai fost sugerat aici, incercati sa vorbiti cu el dar nu-l fortati, poate este chiar din cauza dvs...
Multa sanatate dna Aurelia!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna ziua doamna Aurelia! big grin Baiatul sufera de insomnie, cel mai bine ar fi sa mearga la un medic de familie, sa ii prescrie niste calciu si medicamente.Insanatosire grabnica baiatului! Raspuns castigator? happy big grin

| Sorryeees a răspuns:

Buna ziua. Puteti sa vorbiti cu el sa vedeti daca are o problema. Poate s-a certat cu cineva, sau nu suporta ceva anume.Incercati sa discutati cu el. Daca este ceva grav, puteti sa vizitati un psiholog.Incercati sa i spuneti sa nu i fie rusinae sa vorbeasca cu dumneavoastra.Sau poate sa vorbeasca cu tatal lui. Funda?