| Lamaitzza a întrebat:

Buna ziua popor drag! Va mai deranjez cu o intrebare.
Totul a inceput... intr-o toamna...
JOI.
Paiii, ca in orice zi m-am dus la scoala doar ca mi-am uitat acasa telefonul, doua caiete si un hanorac pe care trebuia sa il imprumut unei prietene. Am vazut eu asa, m-am dus acasa cu o colega sa iau lucrurile uitate. Cand ajung la poarta. Ghici ce? Mi-am lasat cheile in geanta, bun. am ras de asta, am sunat un coleg sa vina sa le aduca fiindca stau departe de scoala si ma rog..Asta fiind punctul 1.
Punctul 2 a fost ieri cand mi-am uitat cultura civica acasa iar cand am ajuns acasa am constatat ca mi-am uitat telefonul la scoala. Bun. azi caut eu telefonul, am crezut ca mi l-au furat cei de dupa-amiaza, am vorbit si cu dirigu, telefoane de la altii in speranta ca il voi gasi si toata agitatia asta pentru a observa azi dupa ore ca telefonul meu " pierdut " este in geanta intr-un buzunar mai in interior asa...
Mda...normal ca prietenii au ras de mine si au zis ca-s proasta si tot asa, lucru care de la un timp ma conving singura straight face, am facut haz de necaz, acum o sa trebuiasca sa rezolv problema cu dirigintele.
Oricum, si ca tot continua al meu ghinion, azi mi-am uitat matematica si geaca la posta cand m-am dus sa platesc factura.
Doamneee, mi-a luat Dumnezeu mintile, la propiu straight face?! Ce o sa mai uit, si nu! Nu sunt indragostitaa!
Acum trebuie sa ma duc dupa geaca si mno... ar trebui sa apelez la memoplus? Ce se intampla cu mine, inainte eram mult mai atenta, si sa nu mai vorbim ca am un fel de probleme de concentrare, ieri m-am chinuit o gramada de timp sa citesc un paragraf la romana fiindca imi zbura gandul in alta parte. intr-un final am reusit sa invat dar...e cam greu. Multumesc, o zi buna!

5 răspunsuri:
| LenaCresida a răspuns:

Probabil ca esti genul de persoana mai visatoare, ca si mine. Si eu uit mereu ceva acasa. Stai linistita, e perioada, probabilwinking

| eliaclodia a răspuns:

Nu e normal? Ai stari de panica? Asta ar fi o ipoteza.Sau sa incep cu etapa de dinainte de panica, deci: esti stresata peste limita admisa?

| Lamaitzza explică (pentru eliaclodia):

Cine stie thinking laughing.

| eliaclodia a răspuns (pentru Lamaitzza):

De ce razi?

| Lamaitzza explică (pentru eliaclodia):

Scuze, abia acum mi-a aparut raspunsul intreg, cand ti-am raspuns era doar "Nu e normal? Ai stari de panica?"
Streasata deci, um..nu stiu daca peste limita admisa, sunt stresata ca orice om normal ( elev ) cred, oricum, nu am mai avut astfel de momente de neatentie, intrebarea a fost postata acum ceva vreme.
Multumesc!