| anonim_4396 a întrebat:

BunaTPU! Cum pot face urgent rost de bani? Imi trebuie 200 lei in 4 zile, am 15 ani, nu pot imprumuta de la rude. Am nevoie de o solutie.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Te îmbraci cu nişte zdrenţe, îţi pui nişte ochelari cu dioptrii mari şi te postezi undeva, pe unde nu te prea ştie lumea, pe post de cerşetor. În 4 zile rezolvi problema.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti imparti pliante,sa te oferi sa stai cu copiii vecinilor,sa vinzi bratari sau diferite obiecte facute de tine(sau niste jucarii,ceva ce nu-ti mai trebuie), daca te pricepi foarte bine la vreo materie poti sa dai meditatii etc.
Sunt o gramada de lucruri, dar in 4 zile nu stiu cat ai putea strange...