| anonim_4396 a întrebat:

Buuuuuna TPU va rog cat mai multe raspunsuri!
Ok, sa incep cu inceputul, vorbesc cu un baiat de foarte mult timp si am inceput sa-l mai cunosc si ne-am hotarat ca duminica sa ne vedem. Am o problema ( stiu ca sunt ciudata ). am cativa pistrui pe fata. In poze ies destul de bine, pistruii nu mi se vad din cauza blitului si imi este tare frica sa nu aiba un "soc" cand ma va vedea el nestiind de existenta lor, stiu ca daca e sa fie ceva ma va place asa cum sunt, dar voi ce spuneti? sa mai vorbesc maine cu el sa-i spun asa ca fapt divers, cica? sau ce sa fac? mereu am avut aceasta problema, arat mai bine in poze decat in realitate desi nu mi le editez sau ceva asemanator pur si simplu. Funda...

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Miru,
dacă te îngrijorează pistruii, acoperă-i cu puțin fond de ten. Dar foarte puțin, cât să rămână totuși vizibili. Sau încearcă să nu stai cu fața în soare cât timp este el în fața ta. Umbra estompează din acest contrast.

Totuși, pistruii pe fața unei fete sunt, pentru mulți băieți, un lucru foarte sexy. Pistruii de obicei apar la fetele roșcate și cu tenul foarte deschis, iar băieții văd în asta un lucru special. După cum știm cu toții, cu cât o fată e mai specială, cu atât mai bine :-)

Evident, dacă el te place, te place pentru cum te porți și cum gândești și cine ești, nu pentru pistrui. Dar sugestia mea este să nu-i ascunzi de tot.

Dacă se întâmplă și a doua întâlnire (și încă n-ai aflat ce părere are el despre pistruii tăi), mergi cu obrazul natural și vezi ce reacție are :-)

Totuși, eu sunt convins că te va plăcea și mai mult dacă descoperă niște detalii pe care nu le știa încă.

Nu uita că totuși întâlnirea voastră este despre ce aveți în comun și despre lucrurile care vă plac, nu despre cum arătați fiecare :-)

Sunt convins că și tu vei descoperi niște lucruri la el pe care nu le știi și care ți se vor părea cel puțin drăguțe, chiar dacă el se teme că vei avea un „șoc";-)

1 răspuns:
| princess97 a răspuns:

Dar poti sa-i spui asa. iti place poza aia. si daca zice da. atunci ii zici ca ai pistrui. si daca zice atunci. atunci poti s ate dai putin cu fond de ten. dar nu te speria
si eu am pistrui. si nu deranjeaza pe nimeni