| Derffey a întrebat:

Hei, guys! ^.^
Deci, nu stiu daca asta este categoria potrivita, dar categoria asta este cel mai 'frecventata', ma rog...
Problema mea:
Am pistrui de cand eram mica si vreau sa scap de ei. Cum fac asta? Toti membrii din familia mea au avut pistrui, mai putin sora si mama mea. Deci, practic, doar tata si fratele meu au avut multi pistrui. (Fratele meu inca are cativa si este mai mare ca mine cu 9 ani...)
Si vreau sa scap odata de pistruii astia...
Scuzati exprimarea, dar stie cineva cum pot scapa de pistrui?
Dau funda daca merge. :O

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Este posibil ca masca din miere de albine sa te ajute in cazul acesta. Sa dispara complet poate nu dar vizibilitatea acestora sa fie mica happy

3 răspunsuri:
| 7octombrie a răspuns:

Mie chiar mi se par atragatori cei cu pistrui!

| Derffey explică (pentru 7octombrie):

Am foarte multi, multe persoane imi spun ca imi sta bine si ca nu ma imagineaza fara ei, dar eu vreau sa fac o schimbare...

| xDarkQueenx a răspuns:

Sucul de lămâie

Sucul de lămâie este un remediu testat despre care se știe că este foarte eficient în eliminarea pistruilor. Ingredientul activ din sucul de lămâie este acidul citric, care este un agent natural de albire. Astfel, sucul de lămâie poate deschide la culoare pistruii și îi poate face chiar să dispară după un tratament de lungă durată.

Folosește suc proaspăt de lămâie: aplică-l pe pistrui și masează pielea ușor timp de 10 minute, apoi clătește cu apă călduță. Fă acest lucru de două ori pe zi. Poți de asemenea amesteca sucul de la o lămâie cu iaurt bătut și aplică pe față. Lasă să se usuce și apoi clătește cu apă rece. Fă acest tratament zilnic timp de două luni.

Poți de asemenea amesteca o lingură de suc de lămâie cu puțină sare și o lingură de miere. Aplică amestecul pe pistrui și lasă să acționeze timp de 10 minute. Folosește acest tratament o dată pe zi.

Sper că te-am ajutat, deși durează destul de mult timp să scapi de ei.