| Anonim1045 a întrebat:

Cam cate pagini inseamna 100 de cuvinte?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Intr-un caiet mare incap cam 10-11 cuvinte pe un rand. Depinde cum ii scrisul. Mie 100 de cuvinte, intr-un caiet mare, imi incap cam pe o jumatate de pagina. Iar pe un caiet mic, cam o pagina.

Bafta.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La Arial de 14, iti intra in jur de 300-350 de cuvinte pe pagina.

| Silvia a răspuns:

Ce întrebare inteligentălaughing.
Paginile au mărimi diferite, cuvintele au mărimi diferite Einstein. 100 de cuvinte pot încăpea şi pe 5 rânduri, şi pe 5 pagini.

| RoX_6698 a răspuns:

Depinde de scris. Şi ce fel de pagină.

| Wanderer a răspuns:

Eu cred ca inseamna o pagina. Depinde cat de mare scrii.

| DrugFree a răspuns:

Sa o luam asa : Pagina masoara vreo 28-29 cm scrisul are 1-2 cm deci daca le impartim la patrat si le adunam cu puterea lumini necunoscuta,, x" si obtinem vreo jumatate de pagina!