| lemon a întrebat:

Cam ce probe sunt la balul bobocilor.cateva idei...am de gand sa le propun organizxatorilor.P.S...eu candidez la miss & mster...mda macar sa stiu cam ce ma asteapta.mai mult pentru distractie.nu conteaza locul pentru mine.ca sunt multi cu pile

23 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Pai de ex la mine o sa fie astfel: fara dansuri sau probe de aptitudini...
deci
tinuta casual -defilare (timp in care prezentatorul-va spune cate ceva despre tine)
apoi karaoke cu heliu
mimatul unui profesor
tinuta eleganta si intrebarea finala si atattongue

| Ana a răspuns:

Sa stii ca nu toate liceele la bal fac aceleasi probe
d ex la mine a fost asa:
prima proba: sa defileze in pijamale fiecare cuplu
a doua proba: fetele sa taie rosii, ceapa cu cutite din plastic ca sa fac salata
a treia: au defilat fiecare cuplu imbracati elegant
a patra: o proba d cultura generala
a cincea: au dansat p manele big grin
si gaaata happy

| yuli10 a răspuns:

Intai te prezinti in cateva cuvinte, apoi proba de dans (pe mai multe stiluri), de cultura generala si de aptitutini la care tu poti face ceea ce crezi ca stii mai bine (sa dansezi, sa canti, sa joci teatru, sa pictezi etc.). pe parcursul balului o sa schimbi mai multe tinute de la casual la elegant.
dar care e faza, candidezi la miss si mister? nici nu am inteles daca esti baiat sau fata big grin

| missME a răspuns:

Pai o sa ai prima proba, in care te prezinti-poti sa faci ceva rfumos cu citate din carti, sau ceva care sa impresioneze, sa nu fie ceva banalwinking, apoi o sa fie probele de dans-vals, bluz condus, disco sau depinde ce doreste profesorul, va fi proba de aptitudini, in care veti dansa, canta, veti face piese de teatru, sau depinde ce doriti fiecare, va fi proba de cultura generala, la care ai grija sa nu te faci de rasbig grin, apoi proba surpriza in care va puna sa curatati cartofi, sa cusuti basturi, sau depinde ce le trece organizatorilor prin minte, pana la urma distractia va fi garantata, indiferent de probe; 9

si baftahappy sa ne spui pe ce loc ai iesit:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine imi poate zice si mie ce asi putea face la proba de aptitudini:-s? Inafara de dans ca sunt deja destui cu asta...si in afara de cantat ca nu le am...va rog...sau o sugestie de piesa de teatru... o idee ceva:d va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc de sfaturitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de ajutor
vreau sa veniti cu cateva idei... vreau o proba interesanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am ajuns la o concluzie dupa ce am participat... daca fata celui care a fost sponsor a castigat...toate celelalte am participat degeaba, ...adica nah stiam dl inceput ca e posibil ca ea sa castige...si din cauza asta am fost decat vreo 4 fete...ne-am incercat norocu degeaba...deci daca stii ca multi is cu pile nu are rost sa-ti faci nervi dupa bal...parerea mea e ca participi degeaba...oh go on...am vazut dupa bal listele eram pe primul loc...si in momentul in care a intrat sponsoru... in discoteca s-a schimbat cu totul clasamentul ...pe mine m-au dat la o parte si au pus-o pe primul loc pe fata sponsorului... daca nu-ti facea aparitie"taticu"eram boboaca... x(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu si eu ce pot sa fac la proba de abtitudini ca nu am nicio ideecryingcryingcrying((crying..Cn s gandeste la ceva s intre pe id meu vio.cool_94.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aweti ideii? pentru anul nou? probe. spuneti wa rog;(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probe de dans de cultura generala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balul vantului de toamna
cu prezentatoarele toma adriana ionela si cu olariu roxana madalina
prima proba a fost prezentativa partenera sau partenerul
a fost super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gen o pantomimathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defilare in pijamale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu

| Alinuzaalinut a răspuns:

In mare parte trebuie sa iei lectii de dans

| iamyours95 a răspuns:

In liceul meu balurile contin 10 probe iar acestea depind de tema aleasa d organizatori. ex: infasurarea partenerului in hartie igienica, mancatul unei portocale cu tot cu coaja, saritul corzii de catre ambii parteneri simultan, dans pe ziar fara ca acesta sa se rupa, la balul de halloween am avut o proba de ras malefic. ast si eu alte sugestii ca trebuie sa organizam un bal luna viitoare. mz

| lary_2243 a răspuns:

Probele sunjt urmatoarele:1.prezentare: 2.cultura generala; 3.proba la alegere; 4. karaoke; 5. cel mai feminin baiat; 6.intrarea celebritatilor; 7.proba surpriza; 8.proba costumelor; 9. dansul pinguinului

| aricel a răspuns:

Vreau sa intreb si eu cevabig grin
ce moment as putea face cu clasa?
nu avem nici o ideestraight face

| lemon explică:

Mersi de sfat...

| lemon explică:

Pai nu am inteles faza cu prezentarea... ce mai special?thinking si ceva probe comice? 9ex. sa cauti cu nasul si gura un inel intr-o tava q zahar etc.).idei ceva? sa stiu cam ce sa le propun ...deci la ce sa ma astept

| lemon explică:

Intra pe ice_and_fire94 ca nu iti vad rasp si mie teama ca numai maine le voi vedea si nu am timp.acum sunt online pls intra... ice_and_fire94

| jonelina a răspuns:

Eu sunt in clasa xII... iar probele ar fi urmatoarele... 1. o idee de la care se pleaca si fiecare pereche trebuie sa o continue in asa fel incat sa iasa o povestetongue...2.intrebari fulger d genu: care a fost mai intai oul sau gaina? sau care an tine doar o zi?(anul nou)... 3.ar fi dans...fiecare pereche reprezentand un anumit dans ex:latino, country, salsa, hip-hop, etc...4.proba d indemanare (pe melodia can-can baiatul trebuie sa duca un pahar in gura cu apa si sa umple cat mai multe boluri)5. karaoke 6. dansul pinguinului dar fata si baiatul dansand cu unul din picioare bagat in cracul de la o pereche de pantaloni...cam atat... iar pilele vor disparea din cauza ca am hotarat ca notele sa fie vizibile...fiecare profesor va da nota dupa fiecare proba... iar o eleva va da nota secreta... sper sa iasa bine...am emotii...