| Shado15 a întrebat:

Cand e Eurovisionul tongue?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Data semifinalei I 22 mai 2012
Data semifinalei a II-a 24 mai 2012
Data finalei 26 mai 2012

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Concursul_Muzical_Eurovision_2012

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| marycroitor a răspuns:

Concursul Muzical Eurovision 2012 va fi cea de-a 57-a ediție anuală a Concursului Muzical Eurovision. Va avea loc în Baku, Azerbaidjan, ca urmare a câștigării concursului de către această țară cu piesa „Running Scared", cântată de Ell & Nikki, care a acumulat 221 de puncte. Cele două semifinale se vor ține pe 22 și 24 mai 2012, cu finala pe 26 mai 2012