| SecretKiss a întrebat:

Cand se foloseste verbul "wanna" si cand se foloseste verbul "want"? Chiar nu stiu si sunt curioasa. Dati va rog niste exemple si explicati va rogtongue multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

@Anonima cum naiba să dai meditații când ești paralelă cu engleza? "want to starting something"? "wanna=want"?
@SecretKiss cum a zis și 7h30, wanna=want to.

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

"Wanna" este o pronunție mai rapidă a cuvintelor "want to".
Deci e același lucru.
Baftă

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima_2658 a răspuns:

Pai "wanna" e asa facuta de tineri in general, sa sune mai bine.

e absolut acelasi lucru. wanna=want, want=wanna

nu suna mai bine Wanna Starting Something decat Wanth to starting something straight face

am dat meditatii la engleza laughing-la un Best friendwinking-[deci nu sint o oarecare :*]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Anonima, dar observam cat de modesta esti.

@SecretKiss, wanna se foloseste cand vrei sa iti exprimi o dorinta (to want=a vrea)