| ElenaMaria1 a întrebat:

Cand te jigneste cineva cum e bine, sa raspunzi sau sa tratezi cu indiferenta?

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Nu stiu cum esti, dar iti spun ce fac eu.
"esti prost"
"hmm... ok. de ce?"

si in momentul in care intrebi "de ce" devin buimaci de reactia ta.
sa ramai indiferenta e ciudat pentru ca in sinea ta stai si te gandesti ce a spus, poate pui si la sufletel si chestia asta nu e bine.
iar sa raspunzi in aceeasi masura nu e ok. nu stii cand respectivul conflict poate escalada.

cel mai ok e sa ramai calma si detasata de tot happy
pleaca in lumea ta in astfel de momente.

si inca o chestie si cu asta am plecat. "sa nu-ti pese de ce gandeste lumea, oricum nu o face prea des"

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Toata lumea o sa iti zica sa il tratezi cu indiferenta ...sa stii ca nu e bine!
daca cineva te jigneste si tu nu faci nimic lumea o sa te considere o persoana slaba si o sa continue ...am aflat pe pielea mea din pacate, si crede-ma ca nu-i placut

| FucktheSystem a răspuns:

De obicei nu aud când mă jignește cineva, am căștile în urechi, îți recomand să încerci așa nu o să mai ai nevoie să-ți pui problema asta.

| Piticaaaaa a răspuns:

Dupa parerea mea, sa tratezi cu indiferenta. happy

| untu a răspuns:

Soluția este sa nu reacționăm! Zici asa:,, Va multumesc frumos si va inteleg perfect prin ce treceti si daca va pot ajuta cumva, va stau la dispozitia dvs! Sau asa,, Cel rusinat nu este cel care aude înjurăturile, ci cel care le rostește!"

| Ickigo a răspuns:

Ii spui:
-Ba ceai! t mananca in cur ca pe zmbilica
-Vrei sa te bat si sa te ***?

| Maria_Ana_1995_XZ6O a răspuns:

Niciodata nu il trata cu indiferenta .....ca o sa te doara pe tine nu pe el sa ii spui,, Ce te intereseaza pe tine, Care e problema ta, De ce esti asa de curioasa?, Te doare undeva pe tine de ce fac eu?, Logic.normal....etc.pentru mai multe dati pe yahoo si scrieti : anamaria10@yahoo.com

| lalalalalalalalala3 a răspuns:

Daca consideri ca persoana nu are dreptate cu ceea ce spune, zii clar si sigura pe tine ce vrei sa spui dar nu folosind ceva vulgare, dar daca vezi ca e la un nivel mai scazut ca al tau si nu e sigura de ce vb trateazo cu indiferenta

| Aramean_Amael_1980 a răspuns:

Eu cred ca in primul rand conteaza cine este persoana care te-a jignit.Nu poti reactiona idem fata de toata lumea.Sigur ca doare foarte tare cand persoana care te-a jignit este cineva la care tii cu adevarat si mai ales cand te jigneste in public si fara un motiv rezonabil. Mie mi s-a intamplat chiar astazi ca un prieten foarte drag si la care nu m-as fi asteptat niciodata ca ar fi capabil de un comportament discutabil, m-a indurerat profund. Nu stiu cat de repede voi putea sa uit.Nu voi reactiona in nici un fel, voi astepta sa-si dea singur seama de greseala comisa si daca nu repara durerea pe care mi-a produs-o, inseamna ca nu a meritat niciodata sa il numesc prieten.