| CristiB93 a întrebat:

Cand va faceti iubiti sau iubite, va doriti o relatie serioasa si de durata sau doar asa o distractie pentru o perioada de timp si eventual cateva relatii sexuale?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

O relatie inseamna ceva serios si pe termen lung.
Restul este doar sex si prefacatorie.
Eu unul aleg o relatie serioasa si pe termen lung, ori ma indragostesc de o fata, o iubesc si vreau sa o fac fericita, ori pot sa ma duc pe centura, dau banii fac sex si asta e tot.
Daca tot ce vrei de la o fata este sa faci sex cu ea, atunci esti un mare mare dobitoc, si nu meriti fata respectiva [nu ma refeream la tine cand am zis asta, ca sa nu se inteleaga gresitwinking].

40 răspunsuri:
| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Ti-am dat add

| MenInShadow a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Dependenta nu se manifesta la toata lumea, desii unii zic ca sunt dependenti.
Intre varstele 12-16 ani, masturbarea la baieti (nu stiu si la fete) este destul de deasa.
Nu la toti, dar la marea majoritate, masturbarea este luata ca un lucru "extraordinar" si este practicata mult.
De la 16 ani, incepi sa te "plictisesti" oarecum de masturbare si te gandesti deja la o femeie in carne si oase.
Cel putin asta mi s-a intamplat mie, acum la 16 ani tot ce vreau este sa fac orice ma "distreaza" pe mine... Am o parere cuidata despre distractie, deci faptul ca stau pe pc toata ziua, si umblu prin programe, pe net, poate mai si joc ceva e distractiv pentru mine.
Baietii care chiar sunt dependenti... O sa se lase imediat ce dau de o femeie.
Iti spun eu ca orice "dependent" d'asta in timp se plictiseste si tanjeste dupa o femeie, atat pentru sex cat si pentru sentimente (chiar daca nu pare).

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

OK.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru MenInShadow):

O fi asa, insa studiile arata altceva. Tocmai citisem "Pornografia.Maladia secolului 21" de Virgiliu Gheorghe care trateaza efectele pornografiei si a masturbarii(pornografia este legata cu masturbarea). Studiile arata ca in SUA numaryl copiilor care frecventeaza site-uri porno,este in crestere foarte mare, iar majoritatea, cu cat se uita mai mult cu atat se masturbeaza mai mult, consolidand acest obicei, care numai cu un efort serios se poate scapa.

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Cartea aia am citit-o si eu acum cateva luni tongue

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

Ma referam la MeninShadow happy.E bine ca ai citit-o. Iti recomand si celelalte carti de Virgiliu Gheorghe Si cartea "Vaccinurile.O noua patologie pediatrica" scrisa de o femeie doctor.

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Suna interesant, o sa o cautwinking

| CristiB93 explică:

Varsta mea este de 19 ani.

| MenInShadow a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Site-urile porno... nu stiu ce sa zic despre ele. Asa dezgustat n-am fost in viata mea.
M-am uitat, ce-i drept, cand am primit internetul, petru ca aveam cam 13 ani si eram curios.
M-a scarbit enorm.
Nu sunt pudic sau ceva de genul dar faptul ca o femeie face sex cu un barbat poate necunoscut pentru bani si sa fie si filmata, asta nu-mi prea place deloc.
Am vazut dupa "sfarsitul lumii" ceva pe facebook, pentru ca-l am mai mult pentru stiri si noutati, intr-o tara anume, cateva mii de persoane au facut o orgie pentru a se bucura de ultima zi de pe pamant...
Nu stiu daca era din anul asta sau din alti ani anteriori, dar in momentul ala am vrut ca toti aia sa moara in chinuri nedescrise T_T Ce a ajuns lumea de pe planeta asta e cam rusinos, si cand o sa mor, o sa mor bucuros si cu zambetul pe buze ca am scapat...

| LegionarulRoman a răspuns (pentru MenInShadow):

happy Iti dai seama. Insa sa stii ca desi multa lume e dezgustata la inceput de porno, dupa aceea aestia se intorc si cauta materiale tot mai explicite si violente. fapt dovedit.Deci nu riscati sa intraati pe site-uri porno.