| Innsbruck a întrebat:

Cat timp este dispus sa astepte un baiat dupa fata (pentru sex) intr-o relatie serioasa? Asta in cazul in care ambii au avut relatii in trecut, atat serioase cat si sexuale. Fiind genul de baiat care isi si doreste, dar si prefera ca fata sa se lase cat mai greu.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sexul nu e ceva vital asa ca fiecare considera ce merita si ce nu merita sa faca pentru sex.

| RAY a răspuns:

Adica tu crezi ca daca te oferi mai tarziu o sa muriti impreuna,va fi nunta,copii si totul va fi minunat, pe o parte se poate ca atractia sa se mentina si iubirea pana cand faceti sex,cel putin din ce am citit eu, cand o fata a facut sex dupa un timp cei doi au ramas mai mult impreuna dar faza e ca fata aia era virgina, in cazul tau, tu ai sanse mari sa il inseli din moment ce ai avut si alti in trecut, desi nu vad asta ca o garantie nu in cazul tau

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul o iubeste cu toata inima pe fata aia, o poate astepta ani buni sau atata vreme cat fata decide.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubeste cu adevarat, o poate astepta pana cand ea ii da ok ca vrea sa faca sex cu el.

| OldSoul a răspuns:

Eu as zice ca 3 luni e o perioada ok.
Desi, ai mai introdus si notiunea de "relatie serioasa" daca pana sa se ajunga la aceea relatie a mai trecut o perioada, acele 3 luni sunt deja prea mult.
Acum desigur, asta e parerea mea.

| Plato a răspuns:

Tocmai i-am mai explicat cuiva ce inseamna relatie serioasa.
Poate astepta oricât, intr-o relatie de acest gen, simpla prezenta a persoanei respective ar trebui sa fie infinitul, totul, nu mai ai nevoie de nimic. Asta daca este, intr-adevar, relatie serioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred cã esti apreciata mai mult daca te lasi greu. Sa zicem maxim 3 intâlniri, daca nu se cunosc bine. Dacã da, aproape de fiecare daca când se vãd ar trebui sa fie un act sexual, altfel nu vad ce rost are sa stau intr-o relatie in care fac sex o datã pe lunã. Nici daca are libidoul la pãmânt nu ar fi o scuza.