| CristiB93 a întrebat:

Cand va faceti iubiti sau iubite, va doriti o relatie serioasa si de durata sau doar asa o distractie pentru o perioada de timp si eventual cateva relatii sexuale?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

O relatie inseamna ceva serios si pe termen lung.
Restul este doar sex si prefacatorie.
Eu unul aleg o relatie serioasa si pe termen lung, ori ma indragostesc de o fata, o iubesc si vreau sa o fac fericita, ori pot sa ma duc pe centura, dau banii fac sex si asta e tot.
Daca tot ce vrei de la o fata este sa faci sex cu ea, atunci esti un mare mare dobitoc, si nu meriti fata respectiva [nu ma refeream la tine cand am zis asta, ca sa nu se inteleaga gresitwinking].

| CristiB93 explică (pentru MenInShadow):

Sunt de acord cu tine, ma mira ca doar raspunsuri normale am primit, ma asteptam sa primesc si raspunsuri de genul relatiei doar pentru distractie thinking

| MenInShadow a răspuns (pentru CristiB93):

Normal ca nu ai primit si celalalt gen de raspunsuri, la ce te asteptai?
Nu cred sa fie cineva aici care sa zica "Da, eu vreau o relatie scurta, in care sa fie doar sex si apoi sa ne despartim ca doi straini".
Toata lumea minte, pentru ca tuturor ne este frica de ce o sa creada lumea despre noi daca spunem cu adevarat ce simtim, ce vrem, ce ne trebuie, etc.
De aceea lumea minte, TOATA lumea minte, nu este nimeni in lumea asta care sa nu minta.
Si minciuna poate sa prinda diferite forme, dar formele sunt "bune" sau "rele" in functie de motivul pentru care minti.
Daca este un motiv bun nu se ia in considerare, dar daca este pentru ceva rau, vai, ce nenorocire ca ai mintit.
Nu te astepta sa primesti prea multe raspunsuri "sincere" de la oameni atata timp cat lor le este frica de ce o sa creada lumea despre ei.
Si daca te intrebi cum am raspuns eu... a fost sincer.
Urasc curvele, deci, practic nu vreau o relatie doar pentru sex.
Nu neg ca nu m-am gandit niciodata ca o sa fiu pe strada, si dintr-o data o fata pe care o cunosc, si pe care o si plac vine la mine, imi da pantalonii jos, isi da si ea pantalonii jos si incepem treaba... Ba chiar de multe ori, dar chiar daca mi-ar place si orcarui barbat i-ar place, as prefera sa o iau pe acea fata, sa-i dau o palma cat sa-i mut dintii si sa fiu sigur ca nu mai ramane curva. Ea se alege cu cativa dinti scosi si eu raman nerezolvat, toate bune si frumoase nu?
P.s - Nu dau in fete, dar daca o fata e pe cale sa devina curva, si eu sunt prietenul ei(prieten nu iubit) o s-o plesnesc si chiar o s-o bat doar ca sa nu devina curva.
Am deviat de la discutie nu?

| CristiB93 explică (pentru MenInShadow):

laughing putin,dar imi place cum ai deviat, chiar ma surprinzi, adica ce baiat ar refuza o fata daca aceasta ar sarii pe el cum ai scris tu aici, eu cred ca aici ti-e usor sa zici, dar daca ai fi pus cu adevarat in situatia asta, ai ceda si ai lasa fata sa isi faca treaba, adica sincer eu recunosc ca as ceda desii nu as ramane cu o parere buna despre fata respectiva si nu mi-as dori sa am o relatie serioasa cu ea, dar pentru momentul ala nu cred ca as reusii sa o refuz si cred ca nici un baiat nu ar refuza cu exceptia celor bisericosi sau ceva de genul.

| MenInShadow a răspuns (pentru CristiB93):

Daca te gandesti doar la tine, si esti egoist, da, accepti si faci sex cu ea, eventual iti face si sex oral.
Daca te gandesti la viitorul ei, o refuzi imediat.
Stii de ce nu-mi plac, de fapt de ce urasc curvele? Pentru ca ele curvesc fara sa se gandeasca la viitorul lor.
Nu ma refer la sentimentele lor ci la sentimentele barbatilor lor daca or sa afle ca ele in tinerete au fost curve.
Tu stii cum se simte un baiat cand afla ca fata pe care o place, sau cu care este, aparent e curva?
Iti vine sa o omori si dupa sa te sinucizi.
Eu am facut decizia corecta cand am zis "Nu-i zic c-o plac, pana nu ma asigur ca-i nu-i curva", si m-am asigurat. Era curva.
Se lingea cu toti, in fata mea era sfanta dar prin parc noaptea toti ii puneau mana pe fund si ea tot ce facea era sa sa rada.
Si in fata mea plangea si se vaita ca nu-i suporta p'aia.
Deaia atunci cand vad o curva, ori incerc sa o indrept pe drumul cel bun, si sa o fac sa se gandeasca si la viitorul ei sot, daca o sa aiba vreunul, ori imi vine s-o omor.
Dar, cum nu vreau sa ajung la puscarie evit a doua varianta.
Sunt barbati sensibili in lumea asta, cum sunt si eu.
Naivi si prosti cum sunt si eu.
Care sufera ca niste idioti dupa o curva cum am suferiti si eu.
Nu vreau ca vreun barbat pe care-l cunosc sa mai sufere pentru o curva, si nu vreau ca vreo fata cu care ma inteleg bine sa ajunga vreodata curva.
Deasta prietene, eu as refuza fata aceea, chiar daca va fi nevoie de o laba puternica acasa, pentru ca e rusinos, dar toti o facem, chiar si tu, chiar si eu, toti.

| CristiB93 explică (pentru MenInShadow):

laughing asa-i toti o fac,dar poate ca eu si majoritatea baietilor suntem mai egoisti si nu ne gandim la fata aia, tu poate ca te gandesti si ma bucur ca poti face asta, si eu sunt sensibil insa sunt si slab si asta nu as avea putere sa refuz, dar te-ai gandit ca daca tu refuzi pe fata aia atunci ea se duce si o face cu primul care iese in cale,, adica tu o refuzi si vrei sa nu ajunga curva, dar din moment ce vrea sa o faca asa, este deja curva si daca tu o certi si o refuzi, ea poate sa alerge la primul care i iese in cale si acela sunt sigur ca nu va fi ca tine ci va profita de ocazie si o va aranja.

| MenInShadow a răspuns (pentru CristiB93):

Depinde. De ce anume depinde? De multe lucruri.
In primul rand depinde de tine cum o refuzi. Nu imi pot imagina momentul acela in care tu zic "Nu fac sex cu tine" fara ca ea sa intrebe "de ce? nu ma placi sau ce?", deci nu cred ca daca-i spui nu zica "ok" si se duce imediat la altul, trebuie sa aiba un anume motiv cat de mic sa faca sex cu tine.
Numero dos.
Daca o refuzi si o lasi sa plece, da, o sa se duca cel mai probabil la altul. Daca o refuzi si ii explici de ce o refuzi, si de ce cel mai probabil nici viitorului sot nu-i v-a pleacea ce o sa faca ea, probabil o sa inteleaga.
Si numero tres... Oricat de disperat ai fi. Sa zicem ca nu ai facut laba de 2 saptamani, nici sex nici nimic, si esti practic super disperat.
Oricat ai fi, nu cred ca te-ai culca cu o fameie necunoscuta care vine la tine si zice "FA SEX CU MINE ACUUUM!".
Sau poate chiar s-o zica calm "Vrei o partida de sex cu mine?".
Orice om sanatos la minte se gandeste "Dece vrea asta sa faca sex chiar cu mine? Asa dintr-o data? Ori e o curva buna, ori... are vreo boala... si cum nu se mai culca iubitul cu ea, incearca cu straini.", si acum ai doar de ales, mergi mai departe si-ti vezi de treaba sau risti sa iei o boala, pentru ca tu nu o cunosti ca strain.
Desigur sunt si multi care accepta...
Dar asta e.
Oricum, eu unul as tine-o cu forta langa mine daca as cunoaste-o.
As tine-o si nu as lasa-o sa devina curva sub ochii mei, pana nu ma asigur ca am avertizat-o si am incercat s-o opresc.
Crede-ma... Nu stiu daca ai suferit din cauza a asa ceva.
Dar sentimentele alea sunt o amestecatura intre vinovatie, si ura.
Te simti vinovat, te urasti pe tine insuti si te acuzi, ba chiar unii plang in hohote, si in acelasi timp o urasti si pe ea, vrei sa-i rupi gatu si s-o omori, dar nu poti pentru ca inca o iubesti.
Toaate astea sunt in tine, si nu le poti controla. Tot ce poti face este sa asculti muzica, si sa-ti plangi de mila.
Spre norocul meu eu am avut muzica potrivita, cana potrivita de ceai si un joc de actiune foarte bun asa ca am trecut repede... Prima data. A doua oara, am crezut ca-mi smulg inima din piept de durere, pentru ca prostul de mine s-a indragostit de doua ori de aceiasi curva.
Ti-am zis ca's prost.
Oricum, eu as refuza-o si as incerca sa o aduc cu picioarele pe pamant.
Nu stiu ce preferi tu, dar eu unul, vreau o fata cuminte, care sa fie numai curva mea in fiecare seara, sa fie o curva dar sa fie doar a mea.
Sa fie o curva cu mine, si atat. Asta nu ma deranjeaza, sa vrea sa o faca oricunde si oricum, e ok, daca vrea sa o faca si cu altii, poate pleca de la mine fluierand, ca eu unul nu o primesc inapoi odata ce a facut greseala asta.
Cam rau din partea mea nu?

| Rayyy a răspuns (pentru MenInShadow):

Imi place de tine, omule. Ai principii.

| MenInShadow a răspuns (pentru Rayyy):

Multumesc happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru MenInShadow):

Total de acord cu totul.Insa nu consider in laba nimic normal.Ba din contra daca esti dependent, iti poate aduce pagube sanatatii (vezi cartea "Pornografia.Maladia sec 21" de Virgiliu Gheorghe).

| MenInShadow a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Dependenta nu se manifesta la toata lumea, desii unii zic ca sunt dependenti.
Intre varstele 12-16 ani, masturbarea la baieti (nu stiu si la fete) este destul de deasa.
Nu la toti, dar la marea majoritate, masturbarea este luata ca un lucru "extraordinar" si este practicata mult.
De la 16 ani, incepi sa te "plictisesti" oarecum de masturbare si te gandesti deja la o femeie in carne si oase.
Cel putin asta mi s-a intamplat mie, acum la 16 ani tot ce vreau este sa fac orice ma "distreaza" pe mine... Am o parere cuidata despre distractie, deci faptul ca stau pe pc toata ziua, si umblu prin programe, pe net, poate mai si joc ceva e distractiv pentru mine.
Baietii care chiar sunt dependenti... O sa se lase imediat ce dau de o femeie.
Iti spun eu ca orice "dependent" d'asta in timp se plictiseste si tanjeste dupa o femeie, atat pentru sex cat si pentru sentimente (chiar daca nu pare).

| LegionarulRoman a răspuns (pentru MenInShadow):

O fi asa, insa studiile arata altceva. Tocmai citisem "Pornografia.Maladia secolului 21" de Virgiliu Gheorghe care trateaza efectele pornografiei si a masturbarii(pornografia este legata cu masturbarea). Studiile arata ca in SUA numaryl copiilor care frecventeaza site-uri porno,este in crestere foarte mare, iar majoritatea, cu cat se uita mai mult cu atat se masturbeaza mai mult, consolidand acest obicei, care numai cu un efort serios se poate scapa.

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Cartea aia am citit-o si eu acum cateva luni tongue

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

Ma referam la MeninShadow happy.E bine ca ai citit-o. Iti recomand si celelalte carti de Virgiliu Gheorghe Si cartea "Vaccinurile.O noua patologie pediatrica" scrisa de o femeie doctor.

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Suna interesant, o sa o cautwinking

40 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Nu sunt de acord cu ideea unei relații în batjocură, cu ideea de a avea o relație doar ca să nu fii singur sau ca să te dai mare în fața prietenilor tăi. Pentru mine, o relație reprezintă implicare, sentimente, dragoste, pasiune, încredere și alte valori morale.

| CristiB93 explică (pentru Rayyy):

MA bucur ca mai sunt baieti cu valori si principii ca ale tale happy

| Rayyy a răspuns (pentru CristiB93):

Scuze, sunt fată. Dar asta nu înseamnă că nu există băieți cu aceleași valori și principii.

| CristiB93 explică (pentru Rayyy):

laughing de ce ai nume de baiat? si da ai dreptate exista baieti cu aceleas principii ca ale tale si imi place sa cred ca si eu ma numar printre ei, fac tot posibilul happy

| Rayyy a răspuns (pentru CristiB93):

Site-ul e problematic, nu știu dacă s-a trimis.
Poveste lungă, îți răspundeam eu pe privat.

| CristiB93 explică (pentru Rayyy):

Nu inteleg, ce vrei sa spui, ce sa se trimita?

| CristiB93 explică (pentru CristiB93):

Daca vrei sa mai vb cu mine sau sa imi spui ceva, imi spui si iti las id.

| CristiB93 explică:

Varsta mea este de 19 ani.

| LegionarulRoman a răspuns:

Imi doresc o relatie lunga care sa se soldeze cu casatorie, si nastere de copii.Numai aceasta iti poate aduce fericirea pe pamant(in afara de cunoaterea lui Dumenzeu). Mie imi plac fetele mai timide,inocente,copilaroase,bune la suflet, care iubesc copii si animalele, care isi respecta si asculta sfaturile parintilor, saaibe teluri inalte, tandra si sunt multe alte calitati.Dar, o sa mai dureze.

P.S:credeam ca esti baiat

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Sunt baiat, si eu imi doresc acelasi lucru ca si tine, imi plac fetele timide inocente si cum ai zis tu aici,laughing credeam ca sunt singurul care i plac genul asta de fete, dar ma bucur ca nu happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

Si eu ma bucur. happy

P.S: dar asta nu ma face sa fiu impotriva labei, si am vazut ca si tu esti interesat sa blochezi site-urile porno

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Ce ar fi sa imi dai id tau si sa vorbim mai multe pe mess, vad ca m-ai cercetat intrebarile laughing

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

Da laughing.Dar ti-l dau la mesaje.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Bine,hai lasa ca ti-l dau aici.pavaL_emi.

| CristiB93 explică (pentru LegionarulRoman):

Ti-am dat add

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

OK.

| MenInShadow a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Site-urile porno... nu stiu ce sa zic despre ele. Asa dezgustat n-am fost in viata mea.
M-am uitat, ce-i drept, cand am primit internetul, petru ca aveam cam 13 ani si eram curios.
M-a scarbit enorm.
Nu sunt pudic sau ceva de genul dar faptul ca o femeie face sex cu un barbat poate necunoscut pentru bani si sa fie si filmata, asta nu-mi prea place deloc.
Am vazut dupa "sfarsitul lumii" ceva pe facebook, pentru ca-l am mai mult pentru stiri si noutati, intr-o tara anume, cateva mii de persoane au facut o orgie pentru a se bucura de ultima zi de pe pamant...
Nu stiu daca era din anul asta sau din alti ani anteriori, dar in momentul ala am vrut ca toti aia sa moara in chinuri nedescrise T_T Ce a ajuns lumea de pe planeta asta e cam rusinos, si cand o sa mor, o sa mor bucuros si cu zambetul pe buze ca am scapat...

| LegionarulRoman a răspuns (pentru MenInShadow):

happy Iti dai seama. Insa sa stii ca desi multa lume e dezgustata la inceput de porno, dupa aceea aestia se intorc si cauta materiale tot mai explicite si violente. fapt dovedit.Deci nu riscati sa intraati pe site-uri porno.

| Predator30 a răspuns:

Eu aleg relatiile serioase nu imi place sa imi bat joc de fete... sper ca te-am ajutat

| FuckSchool a răspuns:

Eu una aleg relatiile serioase de durata happy.

| CristiB93 explică (pentru FuckSchool):

happy ma bucur pentru tine atunci, eu unul aleg la fel, dar inca nu a venit momentul pentru mine sa aleg, inca il astept, desii cam intarzie sad

| FuckSchool a răspuns (pentru CristiB93):

Mda, iti respect decizia happy. Si crede-ma, va veni si ea o data. Si va veni la momentul potrivit.

| loveahhhh a răspuns:

Uite cum e bine cand iti faci un prieten/a e bine sa te gandesti decat la prezent si sa t bucuri de relatie si sa incerci sa petreci cat mai multe clipe frumoase. Atunci cand o iei prea inserios cu o relatie si incerci sa faci totul sa iasa perfect apare gelozia ingnoranta... si uiti sa profiti de clipa...

| CristiB93 explică (pentru loveahhhh):

Nu crezi ca este buna macar putin acolo de gelozie, adica ma gandesc ca daca nu ar fi macar putin, ar insemna nepasare fata de celalalt?

| loveahhhh a răspuns (pentru CristiB93):

De la un strop de gelozie se ajunge la mai mult. Si pana la urma gelozia inseamna neincredere in partener/a. Ti-am spus opinia mea mai bine te gandesti in prezent decat in viitor.

| CristiB93 explică (pentru loveahhhh):

Pai daca pui problema ca fiind neincrederea in partener atunci iti dau dreptate.