| Sxaolin21 a întrebat:

Care credeti voi, ca este prietenul adevarat? Cum credeti ca ar trebui sa arate el/ea?
Cateva caracteristiiicii...

Fundaaaaawinking

Răspuns Câştigător
| odorash a răspuns:

Mereu sa te sune, sa iesiti impreuna la plimbari, sa fie devotat,
prietenii sunt ca Adidas, toti =au dar nu la fiecare e original
funda?

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Eu cred ca prietenii trebuie sa-ti fie aproape si la bine, dar mai ales la rau.
---> Sa te incurajeze in situatiile dificile din viata si sa te ajute daca pot.
---> Sa comunice intre ei si sa`si spuna toate problemele unul celuilalt.
---> Sa fie aproape mereu si cel mai importnat este sa nu te tradeze!
---> Cel mai important este sa zici ca esti prieten/a cu ''X '' doar pentru indeplinirea unui scop sau obtinerea unor lucruri!

---> Asa vad eu situatia! happy
---> Ma bucur ca te-am ajutat! :::

| Ded a răspuns:

Prietenii adevarati RAR se gasesc!
el/ea trebuie sa iti ofere incredere, sa te ajute in orice situatie cum poate [daca poate], sa fie mereu de partea ta, sa creada in tine, sa va completati reciproc, sa stie sa te asculte si sa te certe cand trebuie, sa nu fie nepasator, sa te respecte! funita?

| MishaQuinn a răspuns:

Un prieten adevarat este alaturi de tine atunci cand iti este greu,la bine si la rau,
te ajuta cu sfaturi
ii pasa de tine
nu te barfeste pe la spate
prietenul fals : nu este prieten cu tine doar ca sa te sustina si sa te inteleaga ci doar pentru interesul lui propriu : gen bani, haine, informatii care l-ar avantaja etc.
funda?