| SweetAngelCry a întrebat:

Care e varsta minima la care iti poti sa-ti faci un prieten?

Răspuns Câştigător
| Iziii:x a răspuns:

Daca iubesti...
Nu conteaza de la ce varsta iti faci iubitsmug
Poti si de la 5 anihee hee
Dar de obicei in jur de 12thinking
Fundaaaa?puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu exista o varsta minima. Practic aceasta prietenie este de cand esti un copil si zambesti unui baiat al vecinilor si mereu radeti impreuna si va priviti si va aratati unul pe celalalt cu degetul. Diferenta o consta in tipul relatiei. Sunt anumite etape peste care nu e bine sa sari. Exista iubirea copilariei, iubirea adolescentei si iubirea matura. Fiecare are timpul ei si nu e bine sa le amesteci.

| lyrics a răspuns:

Nu e o varsta minima
laughing
sora mea face 8 ani in toamna si deja are prieten
laughing
bine.
e vb de ceva copilaresc.
la fiecare varsta e alt tip de relatie
:*

| EUSIATIT a răspuns:

Depinde ce fel de prietenie vrei [colegiala. un confident sau ceva m, ai mult un iubit viitor sot. de la orice virsta poti avea un prieten. dar pentru un iubit viitor. undeva pe la 18 20 de ani./[sa fii totusi matura sa stii cevrei dela viata

| Special_girl a răspuns:

Nu exista o anumita varsta cand poti avea un prieten.Atunci cand simti ca a venit momentul e cel mai bine, si dupa cum a spus si mada nu trebuie sa te gandesti ca uite peste atitia ani imi fac si eu un prieten. Un lucru e cert:fiecare din noi la un moment dat isi intilneste marea dragoste, numai ca nu toti stim sa o tinem langa noi.

| mada12 a răspuns:

Nu exista varsta! Unele fete au prieteni de pe la 8-9 ani.altele au abia pe la 16-17 chiar 18 ani.Deci,nu te gandi "mai am inca XX ani si pot si eu sa am un prieten:X". pentru ca nu e corect.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-ți face un prieten nu există o vârstă minimă, un prieten se face atunci când găsești o persoană pe care o placi si automat și ea te place, când ești destul de mare ca să știi ce presupune o relație si cum se desfășoară.

Răspuns utilizator avertizat