| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mare celula?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ovulul este cea mai mare celulă și spermatozoidul cea mai mică celulă.
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Nu e neuronul?

| HBK a răspuns:

Cea mai mare celula a corpului uman este ovulul, fiind vizibila cu ochiul liber.

| Maia a răspuns:

Ovulul, din cate stiu :d!

| fanmichaeljackson a răspuns:

Sal. cea mai mare celula din cate stiu eu e celula-ou deoarece ea formeaza copilul in pantecele mamei; mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Celula de criza laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 25, de la Jilava?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ovulul

| DevilShadow a răspuns:

"celula-ou deoarece ea formeaza copilul in pantecele mamei" citat de la MJ deci dp logica ta vine intrebarea mea, daca celula-ou participa la fecundatzie (cred ca te-ai referit la ovul de fapt) atunci dc nu ii spermatozoidul cea mai mare celula? Ca si ala participa tot la fecundatzie nu? Tu cu manuta ta ai scirs... Se vede ca esti fan MJ tongue

| yostare a răspuns:

CEA mai mare celula este celula ou ex o pasare face un ou iar acel ou reprezinta celula iar cea mai mica este spermatozoidul care are marimea de 5 microni big grinDD sper ca vam ajutat