| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai ciudat prof din scoala voastra? de ce?

Răspuns Câştigător
| pedaladeacceleratie a răspuns:

Toti sunt ciudati...
Ala de mate are un vocabular cam coloratlaughing si i-a pus pe aia de la el de la clasa sa scrie la sfarsitul caietului injuraturile pe care le spune el si pentru ora viitoare sa faca o compunere cu elelaughing
Ala de religie... i-a dat unu' cu un corn in cap in pauza, si ora viitoare avea in clasa aluia. Cand a ajuns la numele lu' ala care l-a lovit a rupt pagina de la catalog, l-a aruncat pe jos, l-a calcat si a dat cu picioru' in usa laughing
Aia de fizicalaughing Frate asta e nebuna! Face la noi "Copii nu faceti discriminari!", si dupa il cheama pe unu' la tabla si zice "Feroane nu mai veni la tabla ca esti negru". Sau sta toata ora sa faca prezenta. Face " Maaaaaaaaaaa... aaaaaaazzzzzziiiiiiiii... iiiiiillllluuuuuuuuuuuuu"laughing

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

As putea scrie un roman
Totusi o aleg pe prietena mea cea mai buna, profa de fizicarolling on the floor
Sar`mana doamnadevil
Eu la fizica sunt abonata la tabla. Daca nu sunt la tabla azi, maine stau toata orahee hee
Simt o adversiune ciudata din partea ei.Si n-am cum sa nu raspund in aceeasi maniera.Ma ironizeaza subtil si ma termina faptul ca nu-i pot raspunde cum vreau pentru ca totusi un gram de respect am pentru ea desi nu il meritathinking
Intr-un fel ma intriga felul ei de a fi.La nicio clasa nu are pata pusa pe nimeni numai pe amarata de mine ma bate la cap.Nu e ca si cum as avea de ales.Cand imi aud numele strigat pe holul scolii si ii vad fata imi ingheata sangele instant in vene.Nu imi e frica de ea, dar intr-un fel ma intimideaza. M-a facut nu o data vedeta in cancelarie si a avut grija sa aflu de acest lucru.Imi pare rau pentru ea dar niciodata nu o sa ma prinda cu garda joshappy

| monyk a răspuns:

Buna, am si eu cateva fenomene la mine in clasa:profa de chimie:tipa ca descreierata pentru orice, daca ne miscam un pic din banca tipa de ne doare capu, toata ora tipa indiferent ca suntem sau nu cuminti;
profa de romana, aia nu ii normala saracahee hee, daca ai vorbit putin iti da 2 direct in catalog fara drept la replica, te-ai miscat ai 2, ai soptit, ai 2, ai zis ceva nepotrivit 2, nu ai tema sau nu sti unde am ramas in manual ai un 2, deci aproape toata clasa are cel putin un 2 la ealaughing;
profu de istorie, vai si amar de steaua lui saracu, e de treaba asa in general dar asa de treaba cum e daca faci galagie vine si iti da la ficat de numa, sau te trage de urechi de vezi stele verzilaughing
profu de mate, pericol public...se mai imbata si intarzie la ora, odata unu nu a stiut nimic la tabla si i-a dat 10laughing, nu stie pe ce lume e saracu, dar ma enerveaza ca da uneori niste foarte mici si a lasat mai mult de juma` de clasa corigenti...
ar mai fi profa de bio care e dusa cu pluta, parca e speriata de bombe, toata ziua urla si rade de una singura parca a vazut o...eetc.

| Ramonaaaa a răspuns:

Aia de tehno:Spune mereu:"Trebuieee sa intelegi ca ai oo prooobleeemaa"laughing
Diriga:"Imi crapa obrazul de rusine"laughing

| madalicious a răspuns:

Doamna Tobosaru! Pentru ca cand vorbeste normal parca e pitigaiata.straight face Iar cand tipa... Ah urechile mele... crying(

| OanaG a răspuns:

Profa de mate-zorro laughing Se imbraca ciudat straight face

| marrr a răspuns:

Cu siguranta doamna de tehnologiestraight face Se comporta ciudat, in sensul ca trimite mereu elevi dupa corn si lapte pentru ea[si ia cu plasa]laughing, iar cand colegii mei fac baza de ea in mod evident, dumneaei nu-si da seama.Nu stiu daca se preface sau chiar nu observathinking

| anaid a răspuns:

Diriga cunoscuta sub numele de "cateaua blonda"
E dusa rau, e profa de romana nu se intelege cu nici un profesor cu elevii nu mai zicbig grin
Are un niste antecedente ca de exemplu i`a turnat cu un copilas de a5a sticla de apa in cap sau a urmarit`o pe una la baie sa vada daca isi pune pantalonii de la uniforma care nu sunt obligatorii momentam(daca pantalonii pe care ii porti sunt negrii totul e ok)
si-a scapat secretara crucea in fata ei si a inceput sa strige prin cancelarie"piei satana" si chestii de genul... s`a certat cu proful de sport si nu il lasa sa intre in canecalarie s`a asezat in fata usii laughing
Si pentru ea "toate sunt cusute cu ata alba"
E dusa frate cred ca aia de la liceul de unde a plecat au dat party cand a plecat de acololaughing

| Klara a răspuns:

Aveam in liceu un prof, noi ziceam ca e veteran de razboi sau nazist. Il chema Buca Dumitru si preda istorie, venea la ore si isi punea tigarile pe catedra, pe urma mergea la buda in timpul orei, si niste colegi ii furau din tigari. Pe urma ne punea sa scriem toata ora si ne dadea note pe caiete, n-avea pretentia decat sa subliniem "mai fetelor, dar subliniati si voi acolo, n-aveti un pix rosu, un pix roz, da aveti bani sa va luati rujuri"
La lucrari copiam in prostie, si avea boala pe mine... imi pronunta tot timpul numele de familie aiurea, si la un moment dat ma asculta in fiecare ora, dar nu era atent la ce ziceam, si imi dadea 10 rolling on the floor Doamne ce mistouri faceam de el.

| Klara a răspuns:

@pedala

Cam posedat de diavol era proful vostru de religie, brrrr... piei satana rolling on the floor

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna Dya,
Cam fiecare prof este posin ciudathee hee Ca de exemplu : doamna diriginta vine facuta cu ruj si pe dinti rolling on the floor, profu de mate vine imbracat numai in aceleas haine, profu de istori vine tot timpul cu parul in sus laughing,. si altele happy

| Larette a răspuns:

Cu siguranta profa de franceza, doamne, parca a gresit usa spitalului de nebuni cu cea a scolii. O iertam, caci o confunda mai mereu.
Si asa ne trezim cu o descreierata la ore. Tipa din orice, face "sh" si cand incerc sa ii spun lectia(ps:Mie imi spune), ba zambeste, ba incepe sa tipe in urmatoarea secunda, god, abia astept sa scap de nebuna asta.

| LCD a răspuns:

Cea de franceza.Pe care toti elevii o banuiesc ca ar fi pe invers laughing
vine imbracata cam sumar ce-i drept laughing bine, nu asta ar fi motivul pentru care lumea crede ca e.si are in jur de 50 de ani.
Isi ia fusta pana la genunchi, si ciorapi cu atze din alea (nu stiu cum le cheamalaughing) legate de chilot si intodeauna, dar itodeauna sta cracanata laughing sa nu mai spun de nelipsitul ruj ROSU! laughing si diferite palarii in fiecare zi laughing

Mai e o obosita pe care nu o suport frustrated si care se leaga de elvi fara nici un motiv straight face ne scoate afara, tipa la noi, ne intreaba ce facem in clasastraight face laughing ce pot sa fac in clasa? STAU! indiferent de vreme trebuie sa iesim in pauzastraight face (afara)

si inca una rolling on the floor mica, batrana si grasa, cu parul blond si suvite ROZ! rolling on the floor intra in timpul orelor in clase si se pune sa vorbeasca cu profesorul care are orastraight face despre familia ei laughing nu are cu cine sa vorbeasca.am inteles ca e divortata laughing

| mary a răspuns:

Fiecare prof de-al meu e ciudat.laughing proful de istorie(nu stiu de ce dar toti profii de istorie pe care i-am avut sunt ciudati) care e miop, profu de fizica care se da smecher(a devenit profesor nu stiu cum ca in primul an de liceu a ramas corijent), app era sa raman corijenta la el. da numai 4.al naibii profesor si n-am chef sa insir toti profii deoarece toti sunt ciudaaati. pup:*

| rebela a răspuns:

Profa de englezalaughing. Se lua mereu de numele noastre si ne facea imputiti.Ne jignea foarte rau

| Caia a răspuns:

Profa de biologie.se trezeste tipand in ore.si faza e ca e linistestraight face
adica incepe sa vorbeasca despre lectie si la un moment dat "BAAA ati inteles?"

| Clauditza a răspuns:

O fosta profa de franceza era batrana avea vreo 56 de ani si noi am intrebat-o doamna nu va suparati ca va intreb da cati ani aaveti si ea o zis nu sunt doamna eu sunt domnisoara si am 19 ani noi am inceput sa radem si nu o credeam si cand a venit la ora a 2 oara avea peruca intoarsa invers si noi radeam si ea o spus da dc radeti si noi:aveti peruca intoars invers mdea se mai intampla la 19 ani si de atunci nu a mai venit la ore (cand avea ore cu noi) sau un fost prof de engleza era cam beat saracu la ore si se cam clatina eu ne avand ce face i-am pus pideica si si-a rupt piciorul saracu laughing si dat si ala demisia sau mai avem un prof ciudat profu de fizica noi mancam in ora covrigi si el o zis nu mai mancati si ghici ce sa apucat el sa mananace si are un tic si spune mereu in momentul in care.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fosta profesoara de fizica, avea peruca laughing.
Sau profa de chimie, are o voce laughing, zici ca a inghitit heliu.
Profa de engleza e ca un cameleon, in fiecare zi are o alta culoare in cap laughing), azi e roz maine rosie... poimaine e bruneta.