| Andhres a întrebat:

Care este diferenta dintre ghiozdan si rucsac?
Poti merge cu rucsacul la scoala?

4 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Desigur, poti merge la scoala,
Doar ca ghiozdanu e mai preferabil,
Cred că o sa te simti prost daca o sa fii singura cu ruscac.
Pentru scoala mai bine "ghiozdan"
Rucsacu nupra este considerat "rechizita scolara"
---------------------------------------------------
Funda puppy dog eyes

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Rucsacul e mai mare si ghiozdanul mai mic, rucsacul este folosit pentru excursii, drumetii si are o capacitate mai mare, pe cand ghiozdanul are volumul mai mic si este pentru la scoala /liceu. nu poti merge la scoala cu rucsacul. funda? te rog...

| DANNA99 a răspuns:

Da poti merge

| IrinaRebeca222 a răspuns:

De ce nu? Daca iți place bineînțeles ca poți merge. Si eu am mers in a 7a cu rucsacul la școală.Nu se prea observa mari diferențe intre rucsac si ghiozdan. Baftakiss