| CarlaElena a întrebat:

Care este diferenta dintre un juramant si o promisiune?
funditabig grin

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Cat tp esti o persoana de cuvant si stii ce vorbesti, atat promisiunea cat si juramantul au o"greutate"anume.Doar ca juramantul e mai presus de promisiune pentru ca el se face in fata lui Dumnezeu.

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca esti om de onoare, nici una.

| Dizzydizz a răspuns:

Juramintele sunt mai sfante
iar promisiunile le fac toti prostii

| Butsilee a răspuns:

Juramantul nu trebuie incalcat iar promisiunea la ea, se mai trece cu vederea happy

| chrystyna a răspuns:

Mersi de funtitzakiss

| Gipsy a răspuns:

Promisiunile se duc pe apa sambetei, dar juramintele sunt ascultate de Dumnezeu.

| pisicutzaa a răspuns:

Daca stai sa te gandesti bine, amandoua au ceva in comun:de a face un ''legamant'' cuiva, fie ca e promisiune sau juramant.

| minu a răspuns:

Nope, nicio diferenta. Ambele nu trebuie incalcate, atata tot ca juramintele apar sub mai multe forme (in sange, scuipat daca vrei) sau tot felul de legaminte big grin O zi buna!

| bubblesx a răspuns:

Juramantul=toata viata
Promisiunea=se duc repedehappy