| gomen a întrebat:

Care este nota de admitere la liceul de arte plastice din Timisoara? Si la ce se proba ca sa poti intra?
Sunt clasa a VII-a si ma tot gandesc la licee. Nu stiu unde sa merg. Sunt o gramada de licee si eu sunt atat de indecisa.
Am vrut sa merg la arte pentru ca iubesc arta dar, eu nu stiu sa desenez. Si nici nu stiu ce as vrea sa ies de acolo. Arhitect, designer de interior sau de imbracaminte nu prea imi plac.
O colega mi-a spus daca vreau sa merg la liceul Ion Vidu (tot din Timisoara) cu ea la actorie. Iar la actorie o sa ne dea scenete aiurea sau "Romeo si Julieta". Nu stiu ce vreau sa devin in viata si eu tebuie sa actionez inainte. Sa fiu pregatita. Dar sunt super-super stresata. Nu stiu ce sa fac.

1 răspuns:
| Cătălin12Mihai19 a răspuns:

Îți recomand să mai aștepți până anul viitor și te gândești atunci ce vrei sa faci in viață. Acum nu este important, depinde de medie și de locurile de la liceul respectiv.